Structogram w biznesie MLM czyli o tym jak firma Organic Life edukuje swoich menadżerów

przez Maciej Maciejewski

Pod koniec lutego br. w Regułach, gdzie znajduje się siedziba polskiej, network marketingowej firmy Organic Life, odbyło się bardzo ciekawe, elitarne szkolenie. Małgorzata Daniel zajęła się edukowaniem liderów tego biznesu MLM z zakresu ważnych zagadnień związanych ze Structogramem.

Uczestnicy szkolenia Structogram w Regułach

Szkolenia Structogram odbywają się w siedzibie firmy Organic Life cyklicznie, średnio raz w miesiącu. Ostanie odbyło się w dniach 27-28 lutego 2021 roku w Regułach. W tych bardzo specjalistycznych wykładach i ćwiczeniach stacjonarnych bierze udział około 10 osób jednocześnie.

System analizy biostrukturalnej Structogram stał się jednym z wiodących  systemów szkoleniowych na świecie. Zdaniem specjalistów to niezwykle skuteczne narzędzie, które działa niezależnie od branży i wielkości biznesu oraz dziedziny, którą zajmuje się człowiek. To kompleksowy system treningowy pomagający w określeniu własnej biostruktury mózgu, aby efektywnie wykorzystać to w wielu aspektach życia prywatnego i zawodowego. Trójpodział mózgu – czyli podstawy metody Structogram opracował w 1970 roku amerykański lekarz i neurobiolog Paul D. MacLean na podstawie swoich wcześniejszych badań nad układem limbicznym. Ogłosił wtedy nową teorię trójdzielnego mózgu.

Zgodnie z tą teorią mózg dzieli się na trzy części: pień mózgu, układ limbicznym, korę nową. Powstały one na różnych etapach ewolucji, ale stanowią jedną wzajemnie na siebie odziaływującą strukturę. Poszczególne części odpowiadają za konkretne zadania biologiczne, ale wpływają również na osobowość i zachowania. W oparciu o te badania w 1977 roku szwajcar Rolf W. Schirm opracował metodę, która pozwala na określenie indywidualnej biostruktury człowieka, czyli Structogram.

W oparciu o Structogram działa wiele firm, zarówno małych, jak i wielkie międzynarodowe koncerny. Do najbardziej znanych należą IBM, BMW,  Credit Suisse, Coca-Cola, Microsoft czy Peugeot. Structogram ma jedną niesamowitą zaletę – raz poznany zapada głęboko w pamięć i zmienia sposób myślenia, potem świat już jest zawsze kolorowy! W zależności od indywidualnie sytuacji Structogram znajdzie zastosowanie zarówno w relacjach rodzinnych i przyjacielskich, jaki i może stać się podstawą czy filozofią prowadzenia każdego biznesu.

– Jestem neurotrenerem od 6 lat, a ten trening oparty jest o szwajcarską  licencję. Metoda ma podłoże naukowe i opiera się o badania m.in. dr P. MacLeana. Dotyczące struktury i działania mózgu, a właściwie trzech mózgów. Chcąc wyjaśnić temat w sposób przystępny można potraktować trzy mózgi (pień mózgu, międzymózgowie i korę nową), jako trzy biologiczne komputery, z których każdy ma własną inteligencję, własne wyobrażenie na temat czasu oraz własną pamięć i pełni określone, ściśle przypisane mu funkcje. Na podstawie tych badań jesteśmy w stanie wyjaśnić zachowanie człowieka z perspektywy mieszanki uczuć, emocji, rozsądku, które są ze sobą tak naprawdę sprzeczne, a za tym idzie możliwość lepszego zrozumienia człowieka i jego natury. Wiedza ta została wykorzystana do stworzenia systemu Structogram, będącego cyklem warsztatów z zakresu rozwoju osobistego i biznesowego – powiedziała nam Małgorzata Daniel.

Cykl składa się z kilku etapów – poznaj samego siebie, poznaj drugiego człowieka, poznaj swojego klienta i budowanie zespołów, zatem może się bardzo przydać w przypadku, kiedy człowiek rozwija swój biznes w systemie sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy.

– Od kilku lat z powodzeniem korzystam z tej wyjątkowej wiedzy zarówno w życiu osobistym, jak i w biznesie. Naturalnym więc było, że wchodząc we współpracę z firma Organic Life otrzymałam propozycję poprowadzenia takich szkoleń dla partnerów biznesowych tej firmy. Ostatnie szkolenie dotyczyło cyklu „poznaj samego siebie”, ale poprzez taką wiedzę otrzymujemy klucz do poznania drugiego człowieka. Metoda jest jasna, prosta i do natychmiastowego wdrożenia w życiu i w biznesie. Każdym – wyjaśnia trenerka.

Analiza biostrukturalna nie jest testem w rozumieniu psychologii i jest bezstronną, indywidualną analizą, oceną genetycznie uwarunkowanych reakcji człowieka na określone zdarzenia, czynniki, sytuacje zewnętrzne. Wyniki są stabilne i niezmienne na przestrzeni lat. – Mogę powiedzieć, że analiza biostrukturalna działa na poziomie niezmiennych parametrów systemu operacyjnego naszego biokomputera, jakim jest każdy mózg człowieka – mówi specjalistka.

Structogram służy do uporządkowania predyspozycji, procesów uczenia  się, wychodzenia ze strefy komfortu, podejmowania nowych działań w odniesieniu do siebie. Wskazuje na indywidualne uwarunkowania i predyspozycje genetyczne. To świetna metoda służąca do poznaniu swoich mocnych stron, talentów, ale też i pewnych ograniczeń. Na takim szkoleniu poznaje się także temat związany z zarządzaniem siecią psychosomatyczną czyli wpływem genetycznie określonych neuroprzekaźników, które są ściśle związane z biostrukturą i nią zawiadują (serotonina, noradrenalina, dopamina).

– Poznając siebie otrzymujemy klucz do poznania drugiego człowieka. Tylko poprzez poznanie siebie jesteśmy w stanie zrozumieć zachowania innych ludzi, a przecież w biznesie MLM to jest podstawa. Wiedza ta ma niezwykłe przełożenie na skuteczną komunikacje międzyludzką, budowanie długofalowych relacji, doskonale sprawdza się podczas budowania zespołów, w negocjacjach, sprzedaży, marketingu rekomendacyjnym, w budowaniu grup opartych o ludzką twarz biznesu – wyjaśnia Małgorzata Daniel.

Właściciel firmy Organic Life Arkadiusz Snieżko po tym szkoleniu stwierdził, że bez warsztatów i szkoleń Structogramowych edukacja z zakresu tradycyjnej komunikacji w biznesie już nie bardzo ma jakikolwiek sens. Tutaj uczestnicy od razu dostają gotowe „recepty” na uzdrowienie swoich relacji zarówno osobistych, jak i biznesowych, a po takim szkoleniu – zdaniem uczestników – już nic w życiu nie wygląda jak do tej pory. Życie staje się piękniejsze, kolorowe, prostsze, a biznes rozkwita. Jest tylko jeden warunek – otrzymaną wiedze trzeba zastosować w praktyce. Następne takie szkolenie Structogram/Triogram zaplanowane jest na 20-21 marca br. natomiast Structogram 3 odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia br.

Mogą Cię również zainteresować