Wypoczynek i regeneracja podczas pandemii czyli o tym, jak Polacy planują spędzić tegoroczną majówkę

przez Maciej Maciejewski

Co trzeci Polak biorący udział w sondzie „Covidowe rozrywki Polaków” zorganizowanej przez serwis Prezentmarzen.pl planuje podczas tegorocznej majówki wypad do innej miejscowości w kraju, 22% będzie ją spędzać w miejscu zamieszkania, a 17% liczy, że wyjedzie na przedłużony weekend za granicę.

źródło: Pixabay

Biznes DS & MLM to ciężka praca, a nie tylko samą robotą przecież człowiek powinien żyć. Czas na odpoczynek i regenerację też musimy sobie zorganizować i zapewnić. Porządne naładowanie akumulatorów co jakiś czas jest niezbędne do tego, aby działać sprawnie i wydajnie przez cały rok.

Mimo pandemii będziemy jednak szukać sposobów na wypoczynek poza domem w nadziei na dobrą pogodę i oderwanie się od pandemicznej rzeczywistości. Tylko 1% respondentów sondy złożyło deklarację, że nie opuści w majówkę domu. Dla 15% zapytanych Polaków przedłużony weekend będzie okazją do tego, aby odwiedzić rodzinę lub znajomych w innej miejscowości, ale bez noclegu. Z kolei 8% zamierza spędzić majówkę z dala od tłumów, na przykład na łonie natury, spacerując po lesie lub parku.

Pandemia wpłynęła znacząco na spędzanie czasu w miejscu zamieszkania. Zdaniem 34% respondentów zaczęliśmy odkrywać nowe, miejskie szlaki turystyczne w plenerze. Według 30% jesteśmy znudzeni miejscem zamieszkania i planujemy wyjazdy. W opinii 27% staliśmy się turystami we własnej miejscowości. Zdaniem 9% respondentów sondy zaczyna nam już brakować pomysłów na spędzanie czasu w miejscu zamieszkania.

W kontekście wciąż utrzymanych obostrzeń na najbliższy długi weekend istnieje ryzyko, że tegoroczna majówka nie będzie należało do bardzo udanych. Polacy jednak już zaczynają myśleć z jakich rozrywek będą chcieli skorzystać po lockdownie w pierwszej kolejności. Jak potwierdziły wyniki sondy będzie to najczęściej wyjazd do parku rozrywki z rodziną lub przyjaciółmi – 27% odpowiedzi oraz spróbowanie jakiegoś sportu ekstremalnego – 24% wskazań, jak na przykład skok na bungee, skok ze spadochronem czy lot paralotnią. Z kolei 20% spośród 522 zapytanych Polaków zdecyduje się na wyjście ze znajomymi do restauracji lub kawiarni. Dla 15% największą przyjemnością będzie wyjazd do spa, dla 8% skorzystanie z rozrywek motoryzacyjnych jak np. jazda off road lub przejażdżka luksusowym samochodem.

– Przedłużająca się pandemia spowodowała naturalne zainteresowanie rozrywkami i aktywnościami online, ale także większą tęsknotę za aktywnościami realizowanymi w plenerze. Widzimy rosnące zainteresowanie chęcią przeżycia przygody, doświadczenia emocji związanych z niestandardowymi formami spędzania czasu, jak na przykład sporty ekstremalne. Sport – szczególnie ten z zastrzykiem adrenaliny, jest dobrą odskocznią od codziennej rutyny i pozwala na szybką dawkę pozytywnej energii, a tego zdecydowanie nam brakuje od kilkunastu miesięcy – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzen.pl.

Od rozrywki w pandemii, jak potwierdziły wyniki sondy, oczekujemy przede wszystkim poprawy humoru – 32% odpowiedzi, relaksu i wyciszenia – 31% odpowiedzi oraz oderwania przygnębiającej nas rzeczywistości 18% – odpowiedzi.

Pandemia według 41% respondentów mobilizuje nas do ciągłego poszukiwania sobie nowych zajęć i sprawia, że wiele osób potrzebuje mieć poczucie wartościowo spędzanego czasu w lockdownie. Tegoroczna majówka mimo wciąż obowiązujących obostrzeń może być również szansą na wypoczynek w plenerze i aktywności ruchowe.

W materiale wykorzystano wyniki sondy „Covidowe rozrywki Polaków”, która została zrealizowana przez serwis Prezentmarzen.pl na próbie 522 respondentów w formie ankiety online w kwietniu 2021 roku.

Mogą Cię również zainteresować