Jak osiągnąć sukces w biznesie MLM? Wyłącznie super gęste podstawy marketingu sieciowego. Część 1

przez Maciej Maciejewski

Jakie MUSISZ ZROBIĆ cztery rzeczy, aby osiągnąć sukces w biznesie MLM? Bez tych czterech elementów zmarnujesz tylko czas i energię! Do tej publikacji wykorzystam historię, która jest zawarta w książce Dona Failli zatytułowanej „Podstawy Marketingu Sieciowego”.

źródło: Pixabay

Wyobraź sobie sytuację, że Ty i Twoja rodzina planujecie wybrać się w podróż autem. Miejsce nie ma znaczenia, natomiast ma znaczenie, że podróż będzie długa. Przyjmijmy, że będziecie jechali 2 000 km. Należy się do niej odpowiednio przygotować, ale o tym za chwilę…

Pierwsza rzecz, którą musisz zrobić, to dostać się do środka samochodu. Autor historii posłużył się kontekstem auta, aby wyjaśnić, że jeśli chcesz osiągnąć sukces w systemie MLM to musisz najpierw dołączyć do konkretnego biznesu w branży, którą się interesujesz.

Zazwyczaj dołączenie do biznesów MLM wiążę się z jednorazową opłatą wstępną. Każdy biznes ma inny próg wejścia. Dla przykładu, aby rozpocząć współpracę z firmą, w której ja działam, należy dokonać jednorazowego zakupu produktów za minimum 350 zł. W tej kwocie zawiera się mnóstwo możliwości, chociażby od tej pory stajesz się właścicielem sklepu internetowego, który jest przetłumaczony na 13 języków i zawiera mnóstwo ciekawych narzędzi wspierających budowanie biznesu online. Takie rzeczy oferują już prawie wszystkie firmy MLM.

Druga rzecz, którą musisz zrobić to kupić paliwo. Bez paliwa daleko nie zajedziecie. Co autor historii miał na myśli? Należy regularnie korzystać z produktów, aby je przetestować i być przykładem na to, że produkt działa i rozwiązuje problem Twojej grupy docelowej! Jeśli tego nie zrobisz, nie przekonasz nikogo, że oferowany przez Ciebie produkt jest dobry i może komukolwiek pomóc.

Trzecia rzecz, którą musisz zrobić to wrzucić bieg! Pamiętaj, że nie możesz wrzucić od razu piątego biegu (rozwalisz skrzynię biegów). Zawsze startuje się z jedynki! Oznacza to, że Twoje zadanie polega na pozyskaniu pierwszego konkretnego partnera do biznesu i ten proces należy powtórzyć od 2 do 5 razy! Dlaczego? Wyjaśnię to w kolejnym artykule, który będzie dotyczył tematu duplikacji.

Czwarta rzecz to dzielenie się uwagami na temat produktów. Podziel się swoją historią używania produktów, pokaż swoim odbiorcom, jak produkt Ci pomógł (może nawet zmienił Twoje życie?) Następnie poszukaj wśród swoich najbliższych, przyjaciół, znajomych pierwszych klientów. Pamiętaj: nie próbuj na siłę kogoś uszczęśliwiać. Podziel się swoją historią na temat produktów i zapytaj – chcesz odzyskać zdrowie i mieć lepsze samopoczucie?

Nic na siłę! Jeśli ktoś odmówi uszanuj jego decyzję i zapytaj kolejną osobę. Nie namawiaj i nie przekonuj nikogo na siłę. 

Jeszcze ważny tip! Nie szukaj handlowców, którzy chcą tylko sprzedawać produkty! Takie osoby też Ci się przydadzą, natomiast nie na początku Twojej drogi w MLM. Na początek znajdź ludzi, którzy rozumieją ideę tego systemu, interesują się branżą MLM i są gotowi przetestować produkty oraz chcą zarobić dodatkowo od 200 zł do 500 zł m-c. Zaznacz, że zajmie im to kilka godzin tygodniowo!

Przejdź z każdym swoim partnerem przez 4 kroki opisane wyżej. Gwarantuje Ci, że z czasem Twoja struktura się rozbuduje i będziesz czerpał dużo większe profity niż 200-500 zł m-c! Jeśli dotarłeś do końca tego materiału, dziękuje Ci za Twój poświęcony czas i uwagę. Doceniam każdy mały gest. Ściskam, Adrian.

Autor tekstu na co dzień prowadzi agencje interaktywną. Pomaga przedsiębiorcom rozwijać ich biznesy online oraz network marketerom pozyskiwać partnerów do MLM poprzez social media. Posiada 12 lat doświadczenia w biznesie. Pracowałem dla takich marek jak: Subaru, Seat, Skoda, Orange, Michał Wawrzyniak (Kołcz Majk). Jest autorem książki zatytułowanej „Przygnieciony życiem – jak zacząć pracować z pasją!” Na co dzień jest partnerem biznesowym dwóch firm w branży MLM – DuoLife oraz RAYPATH International.

Mogą Cię również zainteresować