Strzeżcie się. Redaktor Maciej Maciejewski wciąż tropi, informuje, likwiduje… A trzecia sprawa sądowa z FutureNet i Romanem Ziemianem wygrana

przez Maciej Maciejewski
1823 odsłony

Tak sobie myślę, że bardzo zaskakujący jest sam fakt, iż pomimo życia w XXI wieku, kombinatorzy, kłamcy, oszuści, często właściciele piramid finansowych i firm działających zgodnie z filozofią Ponziego, nadal walczą z reporterami śledczymi. Marcin P. nawet siedząc w więzieniu zastraszał i próbował wywierać presję. A przecież dziennikarzy nie tylko cechuje zamiłowanie do swojego zawodu, ale również inteligentne doszukiwanie się prawdy. Żaden manipulator, hochsztapler, naganiacz czy piramidziarz z nimi nie wygra, bo prawda zawsze się wyzwoli. Wcześniej lub trochę później.

źródło: Elcopttan.com

Atak nigdy nie był przejawem siły i odwagi, ale tchórzostwa i strachu. Zwierzę, które obawia się drugiego osobnika, zawsze zaatakuje, bojąc się o bezpieczeństwo swojego bytu i rodziny. Z takiego samego powodu zazwyczaj kłamcy i hochsztaplerzy pozywają tych, którzy stanowią dla nich zagrożenie. Dla ich nieszczęścia próba walki z dziennikarzami prawdy jest jak wyzwanie na pojedynek rycerza z myślą, że będzie się w stanie pokonać go za pomocą łyżki. W takiej walce rycerz zawsze będzie na wygranej pozycji, a prawdziwi dziennikarze, tacy z powołania, nigdy nie odrzucą prawdy na rzecz gróźb.

Network Magazyn jest zaangażowany w oddzielanie ziarna od plew już 20 lat, a liczba wygranych spraw jest jak najbardziej na korzyść naszej redakcji. Mało tego – nie pomyliliśmy się nigdy. Nigdy. Ani razu. Zawsze, jak pisaliśmy „ta firma wprowadza w błąd” albo „oto nowa piramida finansowa” czy „uwaga na pana Kowalskiego” – zawsze mieliśmy rację. Wcześniej czy później okazywało się, że jednak mieliśmy nosa. Nawet wtedy, kiedy z powodu braku kompetencji sądu przegraliśmy, to i tak po jakimś czasie inny urząd, sąd tudzież rynek i społeczeństwo – przyznawali nam rację.

W sumie – bezpośrednio lub pośrednio – zlikwidowaliśmy już 37 piramid finansowych, które w nielegalny i obrzydliwy sposób oszukiwały nieświadomych Polaków. Na wielkie kwoty. Bardzo wielkie kwoty.

Trzeba pamiętać, że takie wydarzenia jak kryzys spowodowany piramidami finansowymi w Albanii lub Amber Gold w Polsce przyczyniły się do częściowego uświadomienia ludzi o zagrożeniach, jakie płyną z faktu funkcjonowania tego typu tworów. Niestety, żądza pieniędzy potrafi być większa od zdrowego rozsądku, dlatego ludzie posiadający zerową wiedzę na temat finansów i ekonomii często stracą pieniądze w wyniku jakiegoś oszustwa. Pomimo tak licznych publikacji i ostrzeżeń po dziś dzień nasza redakcja otrzymuje wiadomości od ludzi zwracających się o pomoc w odzyskaniu utraconych pieniędzy, straconych w jakiejś „spółce drucik” lub innej piramidzie finansowej. Nigdy nie odrzucamy żadnej wiadomości, bo tego typu projekty nie mogą być kojarzone z porządnym network marketingiem. Nigdy nie wyrzekliśmy się prawdy. Nigdy nie przestaniemy demaskować kłamców, oszustów i inicjatorów niezgodnych z prawem piramid finansowych. To tak na marginesie…

Dziennikarze Network Magazynu skupiają się na przekazywaniu rzetelnych informacji o branży DS/MLM, ale również o zagrożeniach, na które często ludzie są narażeni. Prawdopodobnie dzięki tym informacjom uświadomiliśmy nie jedną osobę i uratowaliśmy niejeden portfel. Odpowiedzią zwrotną na nasze artykuły są często pozwy sądowe o pomówienie, zniesławienie lub upublicznianie wizerunku właściciela opisywanej firmy. Większość spraw sądowych wypadło na naszą korzyść, ponieważ często uzasadnienia w pozwach nie miały swojego przełożenia w prawie, a przede wszystkim w prawdzie. Nie trudno jest się domyśleć, że zgłaszanie członków naszej redakcji jest jedynie prowokacją, próbą zemsty czy zastraszenia. Jednak nasza zbroja nigdy nie zostanie przebita przez żadnego cwaniaka, któremu zachciało się zbić kokosy na nieświadomości ludzi.

Dokładnie 24 sprawą sądową redakcji Network Magazynu był pozew Romana Ziemiana i jego firmy. Wszystko zaczęło się po publikacji na naszych łamach kilku artykułów dotyczących kontrowersyjnej działalności zarejestrowanego w Dubaju przedsięwzięcia o nazwie FutureNet. Po wypunktowaniu w nich kilku bardzo ważnych, nieprawdziwych informacji używanych przez ten projekt i jego (obecnie byłego) prezesa Romana Ziemiana w celu promowania i budowania sobie marki, redaktor Maciej Maciejewski został wzięty w krzyżowy ogień spraw sądowych. Najpierw pozwał go znany w Polsce szkoleniowiec Piotr Tymochowicz („Pozamiatane. Red. Maciejewski wygrał w sądzie z Piotrem T.”), a następnie sama spółka BCU Trading LCC (FutureNet) z Dubaju i Roman Ziemian.

Z Piotrem Tymochowiczem redaktor wygrał sprawę w październiku 2018 roku. Została jeszcze ta z FutureNet i jej byłym prezesem. W tej kwestii Sąd Okręgowy w Katowicach wydał wyrok, którym oddalił pozew w całości i zarządził od Romana Ziemiana zwrot kosztów procesu na rzecz pozwanego w wysokości 737 zł. Ten jednak, zgodnie z przysługującym mu prawem, złożył apelację do sądu wyższej instancji. 18 listopada 2020 roku Sąd Apelacyjny w Katowicach apelację oddalił i nakazał Ziemianowi zwrot kosztów na rzecz pozwanego w wysokości 540 zł. Ale na tym nie koniec…

Powód postanowił odwołać się do Sądu Najwyższego. Jednak oliwa nieżywa, ale zawsze sprawiedliwa. W dniu 5 października 2021 roku Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną firmy BCU Trading LCC i byłego prezesa FutureNet Romana Ziemiana. Jego starania zostały odrzucone i potępione, nakazując zwrot kosztów na rzecz pozwanego w wysokości 360 zł. Próbowali odbić piłeczkę, ale znowu im się nie udało. Prawda zawsze się wyzwoli i rozliczy tych, którzy ją poniewierają. A rynek zweryfikuje wszystko. Wcześniej czy później. Postanowienie Sądu Najwyższego wraz z uzasadnieniem publikujemy w tym miejscu: Postanowienie w sprawie skargi kasacyjnej.

A oto nasze archiwalne publikacje dotyczące tego tematu:

„Krótki news o firmie FutureNet Inc. Po czynach ich poznacie”

Prezes FutureNet znów wprowadził ludzi w błąd?”

 „FutureNet – zarzuty oraz ostrzeżenie konsumenckie”

 „UOKiK idzie na wojnę! Prezes uderza w naganiaczy systemów typu piramida!

 „Maciejewski wygrał sprawę z FutureNet i R. Ziemianem”

 „Pozamiatane. Redaktor Maciej Maciejewski wygrał drugą sprawę z FutureNet i Romanem Ziemianem. Znów mieliśmy rację”

PS. 1. Firmę FutureNet i Romana Ziemiana przed sądem reprezentowali adw. Dariusz Minkus, adw. Jerzy Burliński, adw. Tomasz Nowakowski oraz adwokat Magdalena Kołodziejczuk. Pełnomocnikiem redaktora Maciejewskiego w opisanych procesach był adwokat Maciej Landowski z Maciej Landowski Kancelaria Adwokacka w Warszawie.

 PS. 2. Korzystając z okazji przypominamy delikatnie, że za kilka wygranych przez naszą redakcję już kilka lat temu spraw, do dziś od stron przegranych nie otrzymaliśmy przyznanych kosztów sądowych. I tak na przykład Piotr Tymochowicz jest nam winien 1 474 zł, a jego dług można kupić w tym miejscu: https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/2305879 Natomiast Waldemar Manhart do dziś nie zapłacił nam kwoty w wysokości 3 217 zł. Dług tego pana można kupić tutaj: https://www.dlugi.info/wierzytelnosc/2323299

Autor tekstu jest uczniem liceum ogólnokształcącego w Sosnowcu. Radny Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca, wolontariusz fundacji Help Furaha, członek zarządu i współorganizator wydarzeń w organizacji charytatywnej Ad Vocem. Od kilku lat stawia na szerokorozumiany samorozwój. Jego sposobem na życie jest niesienie pomocy innym ludziom.

Mogą Cię również zainteresować