Teraz Speak & Go rozpoznaje ponad tysiąc komend i ich synonimów, czyli ponad pięć razy więcej niż dotychczasowe funkcje sterowania głosem. Dzięki temu kierowcy bez problemu i w sposób naturalny mogą kontrolować nawigację. Dodatkowo Via 130 dba o bezpieczną jazdę dzięki zaimplementowanej technologii Bluetooth, co pozwala na wykonywanie i odbieranie telefonów.

– Nowa funkcja Speak & Go znacząco podnosi bezpieczeństwo, m.in. poprzez skupienie kierowcy na drodze, a nie manualnej obsłudze nawigacji – mówi Corinne Vigreux, managing director w TomTom. – Wystarczy powiedzieć na głos adres, podać tzw. użyteczne miejsce (ang. POI – Point of Interest) lub po prostu komendę „do domu”, a sprzęt od razu wyznaczy odpowiednią trasę. Zarządzanie nawigacją nie było nigdy wcześniej tak proste.

Via 130 to pionierskie rozwiązanie TomTom w kontekście dożywotniej, codziennej i bezpłatnej aktualizacji map. Bazują one na społeczności 21 milionów użytkowników korzystających z funkcji Map Share. Pomaga to w radzeniu sobie na drodze z ciągłymi zmianami, związanymi m.in. z ograniczeniami prędkości czy zamkniętymi drogami. Map Share do tej pory był dostępny jedynie dla osób, których mapy nie były starsze niż 12 miesięcy. Natomiast teraz jest dostępne przez całe życie urządzenia. Cena: TomTom Via 130 (ekran 4,3”) – 649 PLN, TomTom Via 135 (ekran 5”) – 749 PLN.