Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości

przez Marek Wyrzychowski

.
Formuła projektu, oparta na etapowym stworzeniu własnego biznesu poprzez specjalnie przygotowane „case study”, przybliża sytuacje jakich spodziewać się może współczesny przedsiębiorca.

Formuła projektu, oparta na etapowym stworzeniu własnego biznesu poprzez specjalnie przygotowane „case study”, przybliża sytuacje jakich spodziewać się może współczesny przedsiębiorca. Ogólnopolski zasięg przedsięwzięcia motywuje dodatkowo do przeanalizowania miejsca młodego pokolenia w potencjale ekonomicznym naszego kraju, perspektyw młodzieży na zaistnienie w środowisku gospodarczym.

alt

W poprzednich,  udanych i ciekawych edycjach konkursu, w których wzięło udział ponad 600 szkół organizatorzy zauważyli, że wśród polskiej młodzieży istnieje wielki potencjał do działań dążących ku zakładaniu własnej działalności gospodarczej. My także uważamy, że należy rozwijać Wasze pomysły i dać Wam szansęna sprawdzenie się zarówno w działaniu w grupie jak i konfrontacji z innymi.

– W tym roku rozpoczęliśmy nasz projekt „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” od konferencji skierowanej zarówno do uczniów, jak i nauczycieli. Odbyły się na niej szkolenia z e-biznesu, map myśli i zarządzania czasem. Uczniowie mieli zarówno okazje zapoznać się ze szczegółami konkursu jak i posłuchać wykładów poprowadzonych przez Patryka Strzelewicza – jednego z najmłodszych przedsiębiorców w Polsce, założyciela firmy  Q-workshop oraz dr hab. prof. nadzwyczajnego UE Mieczysława Przybyłę, który opowiedział o czterech najważniejszych funkcjach zarządzania, czyli planowaniu, organizowaniu, motywowaniu i kontroli – powiedział nam Michał Niewiadomski z Dolnoślaskiego Studenckiego Forum BCC.

Opis konkursu:

Konkurs składa się z czterech etapów. Pierwszym krokiem na drodze do wzięcia udziału w konkursie jest rejestracja i rozwiązanie „case study” przez trzyosobowe grupy uczniów, następnym krokiem dla 10 najlepszych drużyn z każdego województwa będzie rozwiązanie „case study” na uczelniach, w duchu rywalizacji z innymi zespołami, przed regionalnymi kapitułami konkursowymi. Odpowiedź wykazująca dużą kreatywność zespołu i szerokie spojrzenie na zadany problem da drużynie możliwość udziału w półfinale, który również będzie polegać na analizie i rozwiązywaniu studiów przypadków biznesowych. Będzie ono poszerzone o rywalizację na żywo z innymi zespołami z całej Polski. Wybrane w tej fazie konkursu trzy zespoły wezmą udział w ostatnim etapie, polegającym na przygotowaniu prezentacji rozwiązaniu półfinałowego zadania oraz wygłoszeniu jej przed Kapitułą Konkursu, która wyłoni zwycięzcę. Finałowa gala kończy się uroczystym bankietem.

Jako czasopismo, którego jednym z podstawowych celów jest promowanie przedsiębiorczości, serdecznie zachęcamy młodych ludzi do udziału w tym konkursie.

Więcej informacji oraz rejestracja do konkursu pod adresem:
http://www.sfbcc.wroclaw.pl/

(Marek Wyrzychowski)

Mogą Cię również zainteresować