O piramidach pod patronatem ministerstwa finansów

przez Katarzyna Wagner
879 odsłony

Już 27 kwietnia 2017 roku w budynku głównym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, pod patronatem ministerstwa finansów, odbędzie się konferencja na temat bieżącej sytuacji związanej z funkcjonowaniem piramid finansowych w Polsce, wieńcząca zainicjowanie projektu społecznego NaLegalu.

Inicjatorem projektu NaLegalu jest grupa studentów z różnych miast Polski, bezpośrednio współpracująca ze Studenckim Kołem Naukowym Ekonomicznej Analizy Prawa ze Szkoły Głównej Handlowej. – Już od okresu nastoletniego nasza ekipa angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, dzięki którym zrozumieliśmy jak ważna jest świadomość finansowa i podstawowa znajomość obowiązującego prawa, która w Polsce, niestety, jest na bardzo niskim poziomie – powiedział nam Wojciech Paprota, jeden z twórców projektu NaLegalu.

Projekt społeczny NaLegalu bierze na celownik m.in. piramidy finansowe, które stają się w Polsce coraz popularniejsze. Ich uczestnicy angażują się w nie najczęściej nieświadomie lub pod wpływem manipulacji osób trzecich. – Naszym celem jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości finansowej zwłaszcza u młodych Polaków, poprzez kampanię internetową i finałową konferencję w Szkole Głównej Handlowej – dodał Paprota.

Zaproszeni na konferencję prelegenci opowiedzą przede wszystkim o tym, jak działa piramida finansowa i jak można ją rozpoznać. – Skupimy się również na podstawowych aspektach, które powinny budzić wątpliwości podczas analizowania każdego nowego projektu biznesowego, metodach, które stosują promotorzy piramid finansowych i konsekwencjach wynikających z tworzenia, promowania i aktywnego uczestniczenia w piramidzie finansowej – dodał Waldemar Ruszel, prezes Stowarzyszenia Edukacji i Wsparcia Poszkodowanych Majątkowo. Na konferencji wystąpią m.in.:

  • Prof. dr hab. Piotr Masiukiewicz – prezes zarządu Głównego Towarzystwa Naukowego Prakseologii, profesor nadzwyczajny Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i autor książki „Piramidy Finansowe”,
  • Maciej Maciejewski – redaktor naczelny „Network Magazynu”, jedynego w Polsce, niezależnego pisma o sektorze sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy, ekspert w temacie sprzedaży lawinowej,
  • Waldemar Ruszel – prezes Stowarzyszenia Edukacji i Wsparcia Poszkodowanych Majątkowo (SEWPM), twórca Instytutu Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju (IKPR).

Osoby, które wezmą udział w konferencji i zapoznają się z przygotowanymi wcześniej materiałami znacząco obniżą ryzyko zaangażowania się w przyszłości w piramidę finansową i tym samym nie narażą się na utratę m.in. oszczędności. – Nawet jeżeli ktoś uważa, że jego wiedza finansowa jest na bardzo wysokim poziomie, gwarantujemy, że podczas konferencji zorganizowanej przez projekt NaLegalu dowie się wielu nowych rzeczy – stwierdził Wojciech Paprota.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Organizatorzy zalecają jedynie, aby przyjść 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia tak, żeby mieć pewność, iż uda się zająć miejsce. Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się tutaj: www.facebook.pl

Mogą Cię również zainteresować