Poznań Startup Weekend. Jeszcze zdążysz!

przez Lidia Cieślak

Nie napisałeś ani linijki kodu programistycznego w życiu – nie szkodzi, też możesz robić biznes internetowy. Już za tydzień poznaj innych, którzy napisali, stwórzcie zespół i zawalczcie wspólnie o marzenia.


Ostatnie miejsca czekają jeszcze na chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił podczas Poznań Startup Weekendu w dniach 7-9 października br. organizowanego przez Fundację Kauffmana i SpeedUp Venture Capital Group oraz LMS Invest. Można się zgłaszać pojedynczo lub całymi zespołami. Uwierz w swoje możliwości i siły!

Atmosfera kreatywności, mega garażowo i offowo. Tak właśnie będzie podczas Poznań Startup Weekendu. Na te trzy dni Poznań stanie się stolicą kreatywnej myśli nowo technologicznej na kształt najlepszych światowych praktyk i imprez odbywających się np. w Berlinie, europejskiej stolicy ruchu startupowego.

Każdy zespół, po ciężkiej pracy nad swoim pomysłem, będzie miał 3 minuty podczas których zaprezentuje swoją koncepcję biznesu nowo technologicznego przed jury i pozostałymi uczestnikami spotkania. Warto to zrobić dobrze, ponieważ gdy spojrzeć na członków jury i mentorów, na sali będzie zgromadzony pokaźny kapitał, który pozwoliłby na wystartowanie wszystkich tych pomysłów w realnym biznesie, gdyby tylko okazały się genialne.

Organizatorzy postarali się, aby impreza miała obiektywny wymiar i wielką wartość dodaną dla uczestników. Jury Poznań Startup Weekend tworzą praktycy, przedstawiciele różnych funduszy venture oraz biznesów internetowych, m.in.: Rafał Han – prezes HanBright (VC z Krakowa), Bartek Gola, partner SpeedUP VC, Michał Brański, założyciel o2, również inwestor, Krzysztof Kowalczyk – prezes HardGama (VC z Warszawa), Piotr Ratajczyk, Akademia Ekonomiczna Poznań, Wojciech Przyłęcki – prezes INQBE, Marek Kapturkiewicz, InovationNest (VC z Krakowa), Radosław Tadajewski prezes Trinity Capiral oraz Tomasz Czapliński prezes LMS Invest (VC z Poznania). Wśród mentorów, którzy posłużą swoją wiedzą, podzielą się doświadczeniami i doradzą, będą m.in: Maciej Mazurek – blogger i grafik (zuch.blox.pl), Paweł Tkaczyk – blogger, autor książek, specjalista od marki i rywalizacji, Marcin Kaszyński – twórca oprogramowania, przedsiębiorca i nauczyciel, Marcin Jagodziński – blogger, przedsiębiorca, twórca butik.pl , blip.pl i innych, Zbigniew Sobiecki – weteran branży IT i telekomunikacyjnej, Marek Przystaś –przedsiębiorca, który działa aktywnie na rzecz zwiększenia produktywności, Michał Samojlik – przedsiębiorca i pomysłodawca, prowadzi MamStartup.pl, jeden z najpopularniejszych i opiniotwórczych tytułów w polskiej sieci na temat e-biznesu, Paweł Sołyga – były pracownik Google, Gadu-Gadu a obecnie Allegro. Żeby spotkać tych wszystkich ludzi trzeba by było wydać dużo pieniędzy, a podczas Poznań Startup Weekendu dostępni będą na wyciągnięcie ręki. Pełna lista mentorów:

http://poznan.startupweekend.org/mentors/

– Jestem przekonany, że taki skład jury oraz mentorów gwarantuje uczestnikom dostęp do know-how wysokiej klasy i to na wielu poziomach. Na co dzień często konkurujemy ze sobą, a tutaj łączymy siły, by razem wspierać i budować polską przedsiębiorczość w zakresie nowych technologii – mówi Bartek Gola, partner SpeedUp i prezes SpeedUp IQbator. – Różne punkty widzenia, nieco odmienna specyfika działania i poglądy z pewnością pomogą pomysłodawcom zobaczyć swoje koncepcje przez inny, nowy pryzmat – dodaje.

Oprócz jury praktyków zostało powołane także jury mediów, które będzie wybierać najbardziej medialną koncepcję nowego biznesu. W planie jest także głosowanie przez samych uczestników Poznań Startup Weekendu w kategorii „nagroda publiczności”.

Zanim jednak jedno i drugie jury będzie miało dużo pracy, uczestnicy Poznań Startup Weekendu będą mogli skorzystać także z wielu atrakcji. Jedną z nich jest niewątpliwie wykład znanej w Europie i nie tylko Arlette Bentzen, chief happinness officer, która prowadzi projekt „The Happines at Work” (w Polsce będzie po raz pierwszy). Prezentacja Arlette podczas Poznań Startup Weekend pokaże uczestnikom dlaczego szczęście w pracy jest takie ważne i jak je osiągnąć. Wszystko zostanie przedstawione w dynamiczny, zabawny sposób. Ponadto na uczestników czekają jeszcze wystąpienia m.in:

Pawła Tkaczyka – „Zagraj w to jeszcze raz, Sam”, czyli jak angażować użytkowników w nowy serwis za pomocą rywalizacji, Alex Barszczewski podzieli się swoimi doświadczeniami w zakresie komunikacji międzyludzkiej, negocjacji, sprzedaży, argumentacji, budowania zespołów i wszelkich trudności z tym związanych, Dawid Wiener przedstawi klucz do dobrego samopoczucia: „Make Your Brain Happy. Czyli kilka zasad jak utrzymać Twój mózg w doskonałym nastroju (i formie)”.

Do dyspozycji uczestników będzie także kącik relaksacyjny przygotowany przez HP Polska. Na kanapach i pufach będzie można chwilę odpocząć i zebrać siły. Słabnących na nogi postawią: FITteam (fitness pobudzający pracę mózgu), krótkie cykliczne ćwiczenia dla chętnych, Chłopaki z „Mam talent” (The Brisman Crew) będą robić niewiarygodną kawę, realizując prośby uczestników ad. tego co ma na niej być napisane, a dla najbardziej opornych – Red Bull. Mama jednego z uczestników zgłosiła się, tak!, do robienia kanapek na śniadanie dla wszystkich. Dodatkowo pani Jola zaserwuje w sobotę deser w postaci naleśników, a w niedzielę pierogi!

Poznań Startup Wekend odbędzie się w dniach 7-9 października w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, Stary Rynek 78/79. Patronat nad imprezą objął prezydent miasta Poznania Ryszard Grobelny. Sponsorzy imprezy to: Allegro, PayU, Brand24, Wykop.pl, Gildia Aniołów Biznesu, Appchance. Patroni mediowi: Puls Biznesu, gazetapraca.pl, AK74, proseed, WEBshake.tv, MamStartup.pl, ecommerce.edu.pl, MediaFun, Dziennik Internautów di24.pl. Organizatorzy: SpeedUp Venture Capital Group oraz LMS Invest.

Startup Weekend na świecie

Inicjatywa Startup Weekend jest projektem światowym. Takie weekendy, mające na celu wyłonienie gwiazd startupowych, odbywają się od Stanów Zjednoczonych przez Meksyk, Indie, Europę, Azję aż do Japonii. Teraz także w Polsce. Celem Fundacji Kauffmana jest budowanie i wspieranie społeczeństwa ekonomicznego niezależnych osób, które poprzez swoją działalność i pracę mogą wpływać i polepszać sytuację lokalnych społeczności. Założyciel – Ewing Kauffman, sam jest przykładem przedsiębiorcy „from zero to hero”. Jego fundacja zachęca do budowania przedsiębiorczości w opozycji do ciepłych posad na etacie. Taka droga wymaga więcej wysiłku, ale daje też o wiele więcej satysfakcji, możliwości tworzenia, rozwoju, nie wspominając już o lepszych perspektywach finansowych.

Mogą Cię również zainteresować