Formuła Geniuszu™ w przywództwie

przez Taisja Laud

Czy istnieje uniwersalna Formuła Geniuszu™? Pomyślmy o najpotężniejszych liderach tego świata, takich jak Ghandi, Matka Teresa, Steve Jobs, Richard Branson, Oprah Winfrey, Warren Buffet czy Martin Luther King, znany nam wszystkim ze słów: „Mam marzenie!”

Te wszystkie osoby, które odmieniły los świata i wpłynęły na całą ludzkość niezależnie od tego, w jakim aspekcie, łączyły trzy podstawowe rzeczy: 

  • Każda z nich miała marzenie – wszystkimi nimi kierowała wizja, czyli marzenie, przekute w cel i strategię. 
  • Wszyscy oni działali, wykorzystując mocne strony. Swoje talenty przekształcili w moc, dodając do nich wiedzę, umiejętności i doświadczenie. 
  • Wszyscy działali, głosili i spełniali swoje zadania, w zgodzie z własnymi wartościami

Gdyby zabrakło któregokolwiek z tych 3 elementów, liderzy, których wymieniłam na początku, nie znaleźliby się w gronie osób, które dziś są nam wszystkim znane. Kiedy łączymy w sobie te trzy elementy, powstaje tak zwana przewaga autentyczna – prawdziwa moc danego człowieka. Wraz z tą przewagą otrzymujemy spokój wewnętrzny, radość, harmonię – przekonanie, że to, co robimy i w jaki sposób to robimy, jest dobre. Nie tylko dla nas, ale też dla naszego otoczenia. Przekonanie, że przez te działania osiągniemy to, do czego poniekąd zostaliśmy powołani. Tylko w połączeniu tych trzech czynników jesteśmy w stanie wywierać stuprocentowo pozytywny wpływ na świat, pracować efektywnie i osiągać więcej, wkładając w to mniej wysiłku. 

Organizacje, które planują przetrwać, które chcą osiągać i mieć coraz większe obroty, które chcą pracować z millenialsami, ale przede wszystkim chcą wywierać pozytywny wpływ na świat – bo tylko z takimi firmami chcemy dziś  mieć do czynienia – potrzebują liderów świadomych swojego wewnętrznego Geniuszu. Liderów, którzy potrafią pracować w zgodzie z nim, którzy potrafią wykorzystać go dla dobra otaczających ich ludzi, ale także dla swojego własnego dobra, co zawsze powinno iść w parze.

Liderów, którzy potrafią być autentyczną wersją siebie – zarówno w pracy, kiedy muszą stawiać czoła zadaniom i współpracować z innymi, jak i w domu – w trakcie zabawy z dziećmi czy w relacjach z partnerem. Tylko takich liderów potrzebuje dzisiejszy świat. 

Oprócz połączenia talentów, marzeń i wartości – mocnych stron, strategii i rytuałów dnia codziennego – bardzo ważnym elementem wewnętrznego Geniuszu, który towarzyszył wszystkim wymienionym przeze mnie liderom, jest Duch – „prowadzący duch”, „ręka Boża”, „wewnętrzny duch człowieka”. Jeżeli nawet lider zna swoje mocne strony, ma niezwykle silne wartości, ale jego duch, jego wnętrze jest osłabione – nie jest w stanie osiągać. 

Transformacja następuje wówczas, gdy zachodzi połączenie mózgu i serca – odpowiednia wiedza musi trafić do mózgu, a do serca muszą dojść właściwe emocje. Kiedy człowiek coś wie i przeżywa to, co wie – zachodzi transformacja, doświadczenie ulgi i wejście na zupełnie nowy poziom istnienia i osiągania. Jeśli ten cykl powtórzymy nie jeden raz, tylko dziesięć czy dwanaście, następuje coś, co nazywamy ewolucją.

W TLnC dążymy właśnie do tego, by liderzy tego świata ewoluowali – z ludzi sukcesu w ludzi spełnienia. Ludzi, którzy potrafią wynosić swoje organizacje na wyższy poziom nie tylko pod względem wielkości obrotów, ale takich, którzy potrafią zrobić to w połączeniu z wynoszeniem na wyższy poziom zadowolenia pracowników, satysfakcji i radości z pracy, poczucia wolności i spełnienia – każdego dnia, gdziekolwiek się znajdą. Tego Wam życzymy. To chcemy osiągać razem z Wami w procesie – Formuła Geniuszu™.

Jesteś ciekawy, jak wygląda w praktyce Formuła Geniuszu™ i odkrywanie swojego unikatowego, wewnętrznego geniuszu? Napisz do nas na adres [email protected] lub zadzwoń pod numer  +48 22 229 03 34 , abyśmy mogli wspólnie określić Twoje potrzeby i znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązania. 

Autorka tekstu Taisja Laudy jest genius gormula™ creatorem oraz chief inspiration officerem w TLnC Global.

Mogą Cię również zainteresować