Tupperware pomaga w Somalii, Kenii, Syrii i Bangladeszu

przez Katarzyna Wagner

Firma Tupperware ogłosiła, że przekaże fundacji Clean the World aż 43 000 specjalistycznych naczyń wielokrotnego użytku służących do picia. Clean the World to światowy lider w dziedzinie WASH (woda, odkażanie i higiena) oraz zrównoważonego rozwoju.

źródło: Pixabayźródło: Pixabay

Darowizna pochodzi z kampanii „Buy One, Give One 2019” zorganizowanej przez Tupperware, która odbyła się w zeszłym miesiącu w USA i Kanadzie na cześć Światowego Dnia Wody. Firma Tupperware zobowiązała się do przekazania przedmiotów wielokrotnego użytku służących do picia, które zostaną przeznaczone na wsparcie programu edukacyjnego WASH fundacji Clean the World. Program zapewnia dostawy i szkolenia dla szkół, ośrodków zdrowia matek i klinik środowiskowych, aby pomóc dzieciom i rodzinom bez dostępu do edukacji i zasobów wody, urządzeń sanitarnych i higieny całym świecie.

– Podziwiamy misję Clean the World i cieszymy się, że możemy dołączyć do tak znakomitej organizacji z siedzibą w Orlando – powiedział Jim Bellonzi, prezydent Tupperware na terenie USA i Kanady. Dzięki międzynarodowym działaniom pomocowym i wsparciu ze strony partnerów – takich jak Tupperware, fundacja Clean the World zapewnia wielu rodzinom dostęp do środków higieny, które spełniają ich podstawowe potrzeby, poprawiając zdrowie w sposób, który podtrzymuje ich przy życiu. Jej programy zostały stworzone do wspierania Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (UN), wzywających do powszechnego dostępu do wody, urządzeń sanitarnych i higieny (WASH) na całym świecie do roku 2030. Fundacja Clean the World kontynuuje współpracę z ONZ w międzynarodowych działaniach pomocowych i została niedawno nazwana 23 Członkiem Globalnego Klastra WASH ONZ.

– Cieszymy się, że możemy być beneficjentami tak znaczącej darowizny od Tupperware Brands – powiedział Sam Stephens, dyrektor wykonawczy Clean the World Foundation. – W krajach i społecznościach, w których działają nasze programy WASH, obserwujemy znaczne zmniejszenie rozprzestrzeniania się chorób związanych z higieną, poprawę ogólnego stanu zdrowia i zwiększenie frekwencji w szkole. Dysponując trwałymi, niezawodnymi rozwiązaniami dla naszych rodzin do gromadzenia, przechowywania i dostępu do czystej wody oczekujemy, że przyczyni się to do sukcesu naszej misji – dodał.

W czerwcu 2019 roku pracownicy Tupperware z Centralnej Florydy połączą siły z Clean the World, aby spakować zestawy pomocy doraźnej, które będą zawierać darowane przedmioty w ramach programu WASH. Fundacja Clean the World będzie rozpowszechniać te zestawy środków higieny w sytuacjach awaryjnych w obozach dla uchodźców i osób przesiedlonych wewnętrznie w Somalii, Kenii, Syrii i Bangladeszu.

Mogą Cię również zainteresować