Unicity na czarnej liście firm MLM

przez Maciej Maciejewski

Stali Czytelnicy „Network Magazynu” wiedzą, że w ramach robienia porządków w branży DS/MLM jesteśmy wyrozumiali i cierpliwi, ale do czasu. Od 7 lat staramy się, aby w polskim marketingu sieciowym nie było miejsca na zakazane piramidy finansowe i firmy/pseudobiznesmenów oszustów.


Trzeba oddzielać ziarna od plew, aby w przyszłości nikt już nie mylił i nie wrzucał do jednego worka porządnych przedsięwzięć DS/MLM razem z firmami krzakami. Jak powiedział Michael Strachowitz – „Przede wszystkim, najważniejsza jest transparentność”. I tak się stało dzisiaj w przypadku firmy Unicity International, której nader śmierdząca sprawa, gdzie kliku jej współpracowników z Zachodu oszukało kilku Polaków, ciągnie się już od sierpnia 2009 roku.

Co prawda, prezes Unicity International na Europę – Gerd Niedernhuber przyjął wszystko na klatę, wydał oficjalny zakaz działania współpracującej z Unicity firmie INTMA Internet & Marketing AG Company na terenie Polski, ale panowie Aleksander Herr, Daniel Müller i Mariusz Piątek mają to gdzieś i działają na dobre. Co prawda, prezes Unicity International na Europę – Gerd Niedernhuber zobowiązał się przeprosić Grażynę Magdziak i Stanisława Szymczaka (po tych przeżyciach Grażyna miała zawał serca a żona Stanisława zachorowała ciężko na raka) oraz wypłacić im sowite odszkodowania, ale od grudnia 2009 roku nabrał wody w usta i postanowił jak nie pisaty i nie czytaty wieśniak z bawarskiej wioski unikać kontaktu zarówno z poszkodowanymi, jak i z naszą redakcją. Miarka więc się przelała a kryska przyszła na Matyska. Dłużej nie możemy czekać, bo poszkodowani mogą zejść i sprawa rozejdzie się po kościach.

Oficjalnie informujemy więc, że przenosimy firmę Unicity International z Listy Firm MLM na Czarną Antylistę. Ponadto, postanowiłem wczoraj opublikować na swoim blogu w materiale zatytułowanym:„Make Life Better. The story of a defeat of Unicity in Poland” wszystkie dotychczasowe informacje w tym temacie w języku angielskim. Liczę na komentarze prawdziwych networkerów, którym transparentność marketingu sieciowego w Polsce leży na sercu. Ku chwale branży!

Mogą Cię również zainteresować