Woda ID’EAU od firmy AQUA VIVRE. Nowy biznes MLM

przez Maciej Maciejewski

28 lutego 2016 roku byliśmy z naszym reporterskim zoomem w gliwickim Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej, gdzie odbyła się inauguracja działalności firmy AQUA VIVRE. To nowy, polski system network marketingowy.

ee

Jednym z podstawowych zadań „Network Magazynu” jest promowanie możliwości jakie daje sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy na zewnątrz, do społeczeństwa. Dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, kiedy tym systemem zaczynają się interesować wytrawni biznesmeni, którzy odnieśli już sukces w firmach tradycyjnych. To za ich pomocą informacje o MLM  pójdą dalej w świat. Mocno, szybko i tanio. Tak jest w tym przypadku…

Firma AQUA VIVRE zajmuje się produkcją i dystrybucją na zasadach multi level marketingu unikalnej, prozdrowotnej wody o nazwie ID’EAU. To kolejny w 100% polski system MLM, który w fazie narodzin korzystał z konsultingowych usług naszego projektu AKADEMIA MLM.

Uroczyste ogłoszenie startu tego przedsięwzięcia miało miejsce kilka dni temu w Gliwicach. Spotkanie prowadził Jerzy Mielewski – znany dziennikarz sportowy Polsatu, który już na samym początku stwierdził: – Wiem jedno. To jest pomysł absolutnie nowatorski i innowacyjny zarówno na płaszczyźnie zdrowotnej jak i marketingowej oraz biznesowej.

Świetną prelekcją miło zaskoczył mnie Krzysztof Wielicki, znany i poważany na całym świecie polski wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. Jego wykład był niesamowity – okraszony wieloma faktami urozmaiconymi lekką nutą historii przezabawnych. Trzeba pamiętać, że Wielicki na Mount Everest, Kanczendzongę i Lhotse wszedł zimą jako pierwszy. Na Lhotse stanął zimą samotnie w noc sylwestrową w gorsecie, który nosił po uszkodzeniu kręgosłupa. Na Broad Peak „wbiegł” solo w ciągu jednego dnia a na Dhaulagiri i Sziszapangmę wspiął się sam wytyczając reszcie świata nowe drogi. Nikt też nie towarzyszył mu podczas wejścia na Gaszerbruma II. Dla mnie ten facet to wzór uporu i niezłomności zarówno z punktu widzenia psychologii jak i wytrzymałości fizycznej tworu zwanego homo sapiens sapiens. 

Mirosław Gluch jest współwłaścicielem oraz prezesem zarządu spółki Aqua Vivre. Podczas tego spotkania opowiedział swoją wieloletnią, bogatą historię biznesową, kładąc szczególny nacisk na projekt najnowszy. Omówił wizję, cele oraz plany na przyszłość, a potem przedstawił również swojego obecnego wspólnika, wiceprezesa zarządu Aqua Vivre – dr inż. Czesława Spyrę.

Kolejnym mówcą był dr inż. Stanisław Wosiński – nietuzinkowy naukowiec, wynalazca i konstruktor, dzięki któremu między innymi powstała woda ID’EAU. Doktor przybliżył wszystkim – oczywiście w wielkim skrócie – historię swojej ok. 20-letniej pracy nad zainicjowaniem tego produktu. Panelem bezpośrednio związanym z możliwościami biznesowymi tego projektu MLM zajęli się Arkadiusz Pilarz, Tomasz Maciejewski oraz Dariusz Wójcik.

Spotkanie było zorganizowane bardzo profesjonalnie, z dużym rozmachem i niezłym przytupem. Wzięło w nim udział ponad 400 osób. Start został zaliczony, teraz przed założycielami firmy mnóstwo pracy aby ten projekt rozwinąć na Polskę a potem dalej, na Europę i świat. Kiedy to nastąpi? Nie mam pojęcia, ale jedno wiem na 100%. Zapewne przeczytacie o tym na naszych łamach. Wszak poczynania polskich firm marketingu sieciowego obserwujemy nader uważnie.

Mirosław GluchMirosław Gluch

Mirosław Gluch jest współzałożycielem i prezesem zarządu AQUA VIVRE Sp. z o.o. Jest inżynierem, ekonomistą, ukończył studia doktoranckie. Jest pracownikiem Samodzielnej Katedry Inżynierii Procesowej Uniwersytetu Opolskiego. Włada biegle trzema językami obcymi. W latach osiemdziesiątych współwłaściciel spółki GLUMATEX produkującej gazowe kotły grzewcze oraz instalacje kotłowni gazowych i olejowych, później także drzwi i okna drewniane. W latach dziewięćdziesiątych udziałowiec i prezes zarządu firmy VBH Polska Południowa – przedstawiciela niemieckiej firmy VBH specjalizującej się w komponentach do produkcji okien. Współzałożyciel firmy Żywiec-Zdrój, która w maju 1992 uruchomiła produkcję wody niegazowanej pakowanej w PET o poj. 1,5 litra. W 1994 roku po zmianie struktury organizacyjno-prawnej spółki Żywiec-Zdrój przewodniczący jej rady nadzorczej. Pomysłodawca i współzałożyciel holdingu przemysłowego Żywiec-Zdrój skupiającego zakłady produkujące na potrzeby firmy: mysłowickiej NOVA PLAST produkującej preformy PET, także mysłowickiego FOL-PAK wytwarzającego folię polipropylenową z kolorowym nadrukiem, bielskiej Mika Sp. z o.o. produkującej nakrętki do butelek PET. Po przejęciu 100% udziałów w Gerolsteiner Sp. z o.o. w 2001 roku odbudował na polskim rynku markę wody Dobrawa.

Dr Czesław SpyraDr Czesław Spyra

Dr inż. Czesław Spyra jest współzałożycielem i wiceprezesem zarządu AQUA VIVRE Sp. z o.o. Jest inżynierem, ukończył studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na wydziale górniczym. Posiada tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie górnictwo. Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu pośrednictwo w obrocie nieruchomościami oraz zarządzanie nieruchomościami. Włada biegle dwoma językami. Od ponad 25 lat prezes zarządu i główny udziałowiec czołowego polskiego producenta rur z tworzyw sztucznych –spółki SPYRA PRIMO Poland Sp. z o.o. Współtwórca licznych patentów, wzorów użytkowych i autorskich rozwiązań technicznych wykorzystywanych w działalności spółki. Projektował i nadzorował wdrażanie innowacyjnych w skali światowej rurociągów wielowarstwowych z tworzyw sztucznych o właściwościach niepalnych i antystatycznych. Dynamiczny przedsiębiorca, inwestor w kilku podmiotach o różnym profilu działalności.

Dr Stanisław Wosiński Dr Stanisław Wosiński 

Dr inż. Stanisław Wosiński jest współzałożycielem AQUA VIVRE Sp. z o.o. Naukowiec, konstruktor, wynalazca. Absolwent Politechniki Poznańskiej w dziedzinie tworzyw sztucznych. Przez wiele lat zajmował się badaniami własności dielektrycznych ceramiki. Doktoryzował się z nauk technicznych w zakresie inżynieria materiałowa. Tematem jego rozprawy doktorskiej był „Wpływ składu i warunków wytwarzania kompozytów ceramicznych i polimerowych na zdolność ekranowania przemiennego pola elektrycznego”. Od wielu lat prowadzi badania nad właściwościami wody i materiałów nanokompozytowych zawierających wodę. Wynalazł nowy rodzaj ekranów pola elektrycznego ekranującego w zakresie niskich częstotliwości, gdzie ekranowanie zachodzi dzięki dużej stratności dielektrycznej materiału. Prowadzona przez niego firma ADR Technology zajmuje się opracowaniem pasmowo-zaporowych ekranów pól elektromagnetycznych wysokich częstotliwości. Przez wiele lat był związany naukowo z Politechniką Poznańską. W ostatnich latach w projekcie budowy urządzenia medycznego obrazowania EPR. Zdobywca wielu nagród za technologię ADR: złotego medalu, złotej statuetki Instytutu Wspólnoty Europejskiej dla Promocji Przedsięwzięć Handlowych, Medal Marii Skłodowskiej–Curie za nadany z okazji jubileuszowej 100 rocznicy odkrycia polonu i radu na wystawie wynalazków BRUSSELS EUREKA'98, GRAND PRIX (1st Runner up) The World’s Largest Invention & New Product Exposition, złotego, srebrnego i brązowego medalu na wystawie INPEX 2001 Pittsburgh, a także złotego i srebrnego medalu na 15 Światowym Zjeździe Geniuszy w Tokio (2001). Po latach na kolejnej wystawie zdobywca złotego medalu na Światowej Wystawie Wynalazczości w Genewie z dziedziny Ochrona Środowiska – Energie (2011).

Mogą Cię również zainteresować