86 400 złotych, euro, dolarów…

przez Olimpia Opalińska
644 odsłony

Każdy z nas ma 86 400 sekund wciągu dnia, by podjąć decyzję czy wybiera działanie dążąc do sukcesu, czy nie ryzykuje i trwa bez zmian. Czas to wartość, która ma największe znaczenie…

ee

Bartosz Królikowski – inwestor, praktyk biznesu, prezes zarządu Galerii Usług Sp. z o.o. na specjalne zaproszenie IAESTE 23 kwietnia br. w murach Politechniki Rzeszowskiej przedstawił propozycję drogi do sukcesu dla młodego człowieka . 

Entuzjazm rozpoczął się już wcześniej, zanim gość odwiedził rzeszowskich studentów. Wydarzenie na Facebooku zostało udostępnione kilkadziesiąt razy, a liczba deklarujących wzięcie udziału wyniosła prawie 800 osób. Organizatorzy nie spodziewali się takiego zainteresowania, w związku z czym zadecydowali o wcześniejszej rejestracji na wydarzenie niestety tylko dla niespełna 500 osób. W niecałe trzy godziny rozeszły się wszystkie miejsca, dlatego na przyjazd Bartosza Królikowskiego czekali sami szczęśliwcy. 

Inicjator tak wielkiego przedsięwzięcia Marcel Kraus mówi o pomyśle na to spotkanie: – Chciałem, aby młodzi ludzie poznali, iż są inne metody zarabiania pieniędzy niż tylko praca na etacie. Uczelnie wyższe oraz w zasadzie cały system edukacji przygotowuje swoich uczniów do tego, aby byli świetnymi pracownikami, osobami posiadającymi określony zasób wiedzy. Jest to o tyle słuszne, iż rzeczywiście nie wszyscy będą w przyszłości biznesmenami i inwestorami i ja to akceptuję. Nie akceptuję natomiast faktu, że instytucje te nawet nie starają się przekazać nam wiedzy o innych możliwościach zarabiania pieniędzy. Stąd pomysł na taki wykład.

reklamareklama

Prezes rozpoczął od złożenia każdemu gratulacji odpowiedzialności za swoje życie, bo każdy z nas ma 40 000 powodów, żeby czegoś nie robić, a jednak znaleźliśmy się na sali, by dowiedzieć się jak myślą bogaci. Spotkanie składało się z kilku elementów. Mówca przedstawił praktyczne powody, przez które nie bogacimy się, lecz stoimy w miejscu. Poprzez ogromną ilość pytań uświadomił młodym, że tak naprawdę wszystko jest zależne od nas, bowiem każde zaniedbanie więcej kosztuje niż zrobienie czegoś. Kolejnym istotnym punktem było uświadomienie, jak ważny w życiu jest plan, określenie swojego, „dlaczego?” i kroków realizacji celu. Przykład oszczędności konkretnych dni w roku, które można by dodatkowo wykorzystać, gdyby tylko podjąć próbę planowania swojego czasu dzień po dniu i godzina po godzinie.

Bartosz Królikowski przedstawił zasady wolności finansowej: nastawienie, odpowiedzialność, praca nad sobą „tu i teraz”, cele, konsekwencja i koncentracja, pieniądze innych ludzi i czas innych ludzi. Basia jest studentką Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku socjologii, na spotkanie zaprosił ją znajomy. Podkreśla, że: „Właśnie te zasady wywarły na mnie największe wrażenie, bo w końcu ktoś o ogromnym autorytecie krok po kroku, wśród kilkuset studentów otworzył mi oczy na budowanie swojej finansowej niezależności. Zajęcia, z którymi kojarzą się sale wykładowe, zazwyczaj nie są wykorzystywane do uświadamiania młodego człowieka jak sprawić, by to pieniądze pracowały na niego. Zazwyczaj mówi się o tym, ile trzeba umieć, by dostać pracę na etacie i pracować za pieniądze”. Basia zaznacza, że to, o czym mówił Bartosz Królikowski – i w jak przystępny to robi sposób – jest fascynujące. ­­

Podczas wykładu podjęte zostały pytania, jaka jest różnica między biednym a bogatym, czym jest wyścig szczurów, jakie są typy biznesów i przychodów oraz najważniejsze: jak mądrze zarządzać finansami? Żadne z powyższych pytań nie zostało bez odpowiedzi. Po spotkaniu organizator Marcel Kraus powiedział: – Organizacja takiego przedsięwzięcia była dla mnie wielkim wyzwaniem i przerosła moje oczekiwania. Uczestnicy spotkania podkreślali, że prelegent posiada wielki zasób wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej, a jego osiągnięcia sprawiają, iż jest osobą, od której niewątpliwie należy się uczyć. Ma konkretne doświadczenie i chce się nim dzielić, co nie jest normą.

Puentując wydarzenie: „Myśl odwrotnie. Inteligencja finansowa – jak myślą bogaci” można powiedzieć, że bogactwo to sposób myślenia a nie ilość pieniędzy i każdy z nas ma szansę, by dojść do swojego sukcesu.

Mogą Cię również zainteresować