Kogo preferują menadżerowie?

przez Maciej Badowsk
417 odsłony

Wszelakiego rodzaju przeprowadzane badania próbują nas przekonać, że pracownik, który jest zadowolony z prywatnego życia, jest bardziej efektywny. Osoby posiadające rodzinę, mogą liczyć na jej wsparcie i mieć w pewnym sensie odskocznie, przez co są bardziej wydajni.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Ale czy aby na pewno tak jest? W ostatnim czasie zapanowała moda na tzw. work- life balance. Wiele firm twierdzi, że dba o to i umożliwia prowadzenie dogodnego życia poza pracą. Robią to dla dobra ogółu i szczęśliwości zatrudnionych. W rzeczywistości jednak, menadżerowie wolą pracowników, którzy nie są zaangażowani w prywatne życie poza pracą. Najchętniej zatrudniliby singla bez zobowiązań, zainteresowań i pasji, który mógłby w całości poświęcić się tylko robocie.

Jak wynika z badania WorldatWork, zdaniem ponad połowy menadżerów najlepszy pracownik to taki, który jest w stanie poświęcić się pracy niezależnie od tego, ile godzin musiałby spędzić nad powierzonym zadaniem. Z kolei 40% menadżerów wierzy, że najlepszy pracownik to taki, który nie ma żadnych zobowiązań poza pracą. Co trzeci uważa, że pracownik, który decyduje się na pracę elastyczną, wysoko w strukturze firmy nie zajdzie. Ponadto z przeprowadzonych badań wynika, że niezależnie od tego, jak bardzo przyjazny wobec pracowników i ich życia prywatnego stara się być pracodawca, to i tak, bezpośredni nadzór nad karierą pracownika prowadzą menadżerowie.

Mogą Cię również zainteresować