Nadszedł czas na przeniesienie rozwiązań znanych z sieci społecznościowych w realne życie, biznes i relacje między nimi – udowadniają Don Tapscott i Anthony D. Williams w swojej nowej książce „Makrowikinomia. Reset świata i biznesu”. To kontynuacja bestsellerowej „Wikinomii”. Zdaniem autorów dziś biznes, władze, społeczeństwo obywatelskie i ludzie z całego świata mogą wykorzystywać technologie do współpracy nad poszukiwaniem nowych sposobów rozwiązywania największych problemów współczesnego świata.
Wkroczyliśmy w epokę współpracy sieciowej i każdy, kto chce podążać za jej nurtem musi zaakceptować obowiązujące w niej prawa. Pozbyć się instynktu bronienia swojego terytorium. Ponieważ dziś kluczowym dla firm i instytucji nie jest ukrywanie swojej wiedzy, a poszerzanie jej dzięki udostępnianiu innym organizacjom, ludziom i korporacjom. Powinniśmy dążyć do stworzenia kultury współpracy, w której panuje swobodny przepływ pomysłów i informacji. Kultury, w której hierarchia budowana jest nie za pomocą kryterium wieku i doświadczenia a wiedzy i innowacyjności. Kultury, która da szansę na wykorzystanie dużego potencjału „Pokolenia Netu”, czyli pierwszego w dziejach pokolenia, które rosło razem z techniką cyfrową.
Pojęcie „wikinomia”, które Tapscott i Williams wymyślili w 2006 roku weszło do powszechnego użytku. Wikinomia to działanie oparte na czterech zasadach: otwartości, partnerstwie, współdzieleniu i działaniu globalnym. Rozumiana jako nauka i sztuka masowej współpracy biznesowej, wikinomia ewoluowała do makrowikinomii. I tak jej prawa znalazły zastosowanie nie tylko w biznesie ale we wszystkich dziedzinach życia społecznego ludzi na całym świecie.
Tapscott i Williams uświadamiają nam, że w wielu dziedzinach – edukacji, nauce, finansach, mediach, opiece zdrowotnej czy ochronie środowiska – osiągnęliśmy dziejowy punkt zwrotny: albo będziemy kurczowo trzymać się przestarzałych rozwiązań, albo wykorzystamy zbiorową innowacyjność do zrewolucjonizowania nie tylko sposobów pracy, ale także życia, nauki, twórczości, rządzenia i troszczenia się o siebie nawzajem.
Don Tapscott to jeden z największych światowych autorytetów w zakresie strategii biznesowych, prezes organizacji New Paradigm badającej wpływ technologii informacyjnej na efektywność przedsiębiorstw. Wykładowca kontraktowy w Katedrze Zarządzania Szkoły Zarządzania im. Josepha L. Rotmana na Uniwersytecie Toronto. Autor i współautor wielu książek. Anthony D. Williams jest wiceprezesem i redaktorem naczelnym w New Paradigm. Ukończył i wykładał w London School of Economics and Political Science. W New Paradigm kieruje pracami związanymi z innowacyjnością i własnością intelektualną. Należy do Lisbon Council i doradza rządom, instytucjom międzynarodowym i przedsiębiorstwom z listy Fortune 500.
„Masz 10 minut? Zainwestuj w swoje zdrowie. Całkowity przełom w dbaniu o siebie” to pozycja dla wszystkich, którzy interesują się zdrowym trybem życie i nurtem wellness. Dla tych, którym się wydaje, że mają za mało czasu na gimnastykę… Stworzony przez laureata wielu nagród, trenera zdrowia oraz trenera fitnessu „10 minutowy całkowity przełom w dbaniu o siebie”, dzięki naukowo opracowanemu programowi treningu interwałowego, stanowi przeciwwagę dla tego, co jest głównym powodem, że ludzie nie ćwiczą – braku czasu.
I to działa: wystarczy, że poświęcisz na ten program zaledwie 10 minut dziennie, a odniesiesz wszystkie korzyści, jakie daje reżim regularnych ćwiczeń i poprawią Ci się wszystkie bez wyjątku wskaźniki kondycji takie jak waga, procent tłuszczu w organizmie, ciśnienie krwi, poziom cholesterolu, energia, siła, elastyczność, wytrzymałość i inne.
Ten genialny, prowadzący nas krok po kroku 12 tygodniowy program codziennych 10 minutowych treningów można wykonywać zawsze i wszędzie – w domu, biurze, pokoju hotelowym i oczywiście w lokalnej siłowni. To całkowity przełom w dbaniu o siebie.
Sean Foy jest magistrem nauk humanistycznych, fizjologiem ćwiczeń gimnastycznych oraz trenerem behawioralnym i żywieniowym, jest prezesem i założycielem Personal Wellness Corporation – firmy consultingowej, która prowadzi badania z zakresu zdrowia i kondycji, seminaria edukacyjne i wszechstronne programy zdrowotne dla firm z listy Fortune 500, szpitali, ośrodków zdrowia oraz innych organizacji. Foy jest również współtwórcą zdobywającego nagrody programu LEAN KIDS, zajmującego się zdrowiem i kondycją fizyczną dzieci. Jest laureatem wielu wyróżnień, otrzymał między innymi nagrodę Nike Go programu Top National Health Educator i nagrodę California Governor Health Educator of the Year. Wraz z rodziną mieszka w Placentia, w stanie Kalifornia. Książki można nabyć na stronie wydawnictwa: www.studioemka.com.pl.