Biznes MLM. Intratna forma zarabiania pieniędzy i budowania relacji międzyludzkich przy wykorzystaniu domowych pieleszy

przez Maciej Maciejewski

Kto też pracuje z domu? To jest jeden z wielu podstawowych, najważniejszych atrybutów, jakie daje ludziom ten nowoczesny, alternatywny system do zarabiania pieniędzy. System MLM umożliwia za pomocą małego wkładu finansowego na starcie dorobić do pensji drugą pensję lub – wersja dla bardziej zaangażowanych – zbudować potężny biznes. I to wszystko można zrealizować pracując w atmosferze domowych pieleszy…

Katarzyna Nawrot z mężem Witoldem

Dziś miałam cudowny czas. Uwielbiam takie dni. To kategoria tzw. dnia idealnego. W całości z mężem, w całości spędzony na aktywnym odpoczynku. Zwiedzaliśmy Gdańsk, który nigdy mi się chyba nie znudzi i zawsze tak samo się nim ekscytuję. Niedziela jest moim dniem off. Kiedyś w ogóle nie pilnowałam tego, żeby mieć jeden dzień wolny w tygodniu i jako osoba pracująca z domu łatwo zapominałam o tym, że mój mózg też potrzebuje odpoczynku.

Jako osoba pracująca w systemie MLM na 100% zdalnie musiałam wyrobić sobie kilka nawyków, które pozwalają mi zarządzać właściwie, profesjonalnie i kompetentnie czasem pracy/domowym. Tak, aby wszystko miało ręce i nogi. Żeby wilk był syty i owca cała, a konto bankowe w dobrym stanie. Co polecam w tym zakresie? Oto moje wskazówki:

1. Kiedy pracujesz w domu ubierz się jak do pracy. Nie pracuj w piżamie czy slipach, bo ciężko się wtedy zmobilizować do czegokolwiek. No a poza tym, kiedy chcesz robić poważne rzeczy w takim stroju, nie będą one poważne. Gwarantuję Ci to.

2. Wydziel sobie w domu małe biuro. Miejsce, które będzie Twoim stanowiskiem pracy. Azylem oddzielającym obowiązki domowe od tych biznesowych. To pomoże Ci sprawnie i wydajnie funkcjonować na dwóch polach działania.

3. Jeśli dom Cię rozprasza, rozejrzyj się za jakąś przyjemną kawiarnią. Ja mam w Gdańsku kilka swoich ulubionych miejsc, gdzie „uciekam”, gdy potrzebuję jeszcze większej koncentracji do działania.

4. Prowadź przyzwoicie kalendarz i skrzętnie planuj nie tylko czas pracy, ale również przerwy i czas na odpoczynek. Rób listę zadań na następny dzień po zakończeniu dnia pracy. To bardzo ważne.

5. Pamiętaj o wolnym. Praca w domu bywa zgubna i łatwo popaść w pracoholizm (autopsja). Rób częste przerwy. Odpoczywaj. Można się pogimnastykować, potańczyć, albo zjeść jakąś zdrową przekąskę.

6. Wyłącz rozpraszacze. Telewizja w tle (o ile ktoś jeszcze ogląda), Facebook, Instagram, Tik Tok, You Tube – nie pomogą. Kiedy mam jakieś zadanie do zrealizowania staram się trzymać tryb interwałowy pracy: około 90 minut pełnej koncentracji i 25 minut przerwy. W tej przerwie możesz nadrobić kontakt z resztą świata.

7. Zacznij od najtrudniejszego zadania przeznaczonego na dany dzień, z kubkiem świeżej kawy lub herbaty, kiedy jest najbardziej prawdopodobne, że domowników nie ma wokół Ciebie. Niczego nie odkładaj na później. Potem pójdzie już z górki.

Praca zdalna ma ogrom zalet i potencjalnie jedną wadę – wymaga dużo samodyscypliny. Ostatecznie jednak to rozwiązanie pozwala zyskać najcenniejsze aktywum jakim jest czas, ograniczyć koszty i pracować w sposób niezależny od miejsca. A rok 2020 w sposób bezpośredni i niezapowiedziany udowodnił, że taka alternatywa jest na wagę złota.

Mogą Cię również zainteresować