Koronawirus, automatyzacja, parszywa pogoda. Jesienią Polacy mają stres i depresję. A czy wiedzą już, że jest network marketing?

przez Maciej Maciejewski
1085 odsłony

Coś ci się nie podoba? Na twoje miejsce czeka pięciu innych. Koronawirus? Nie ma problemu. Wprowadzamy lockdown i zamykamy całą branżę. Automatyzacja? Owszem – zastąpimy was wszystkich robotami! Takie oto mamy czasy. Zapomnijmy o pojęciu stała, pewna praca. To już historia. Jakie skutki? Lęk, strach, obawa, depresja. Pieniądze przecież nie rosną na drzewach, a dzieci nakarmić trzeba.

źródło: Pixabay

Jak wynika z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzen.pl, aż 80% respondentów zauważa teraz obniżenie u siebie nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając jesienne rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań.

Niezależnie od pory roku, największy wpływ na obecne samopoczucie Polaków ma według 33% respondentów badania sytuacja ekonomiczna i społeczna w kraju. Zdaniem 18% epidemia koronawirusa i ryzyko wybuchu kolejnej fali, a według 15% obawa przed utratą pracy.

Dla 12% ankietowanych jest to ich stan zdrowia. W opinii 11% zarówno przedłużająca się praca zdalna, jak również poczucie samotności. Aby poprawić sobie nastrój poszukujemy różnych form rozrywki i odpoczynku. Na przykład 39% zapytanych Polaków deklaruje, że potrzebuje przede wszystkim relaksu w różnego rodzaju SPA. Z kolei 29% respondentów stawia na aktywności i rozrywki sportowe, argumentując swój wybór chęcią utrzymania formy na wiosnę. Dla 20% ważne są rozrywki umożliwiające rozwój zainteresowań, więc szukają oni różnego rodzaju kursów i warsztatów. Wśród 1324 respondentów badania jest też grupa 10% ankietowanych, która stawia przede wszystkim na sporty ekstremalne, aby podnieść sobie poziom adrenaliny.

Jak pokazały wyniki naszego badania potrzeby Polaków w obszarze rozrywki i relaksu jesienią są bardzo różne. Łączy je natomiast chęć miłego spędzania czasu wolnego, który pełni dla większości przede wszystkim funkcję wypoczynkową i towarzyską. Przeżywanie emocji w trakcie wspólnych aktywności, na przykład podczas wypadu z przyjaciółmi do Escape Roomu czy salonu wirtualnej rzeczywistości, wizyta z rodziną w parku trampolin czy wyjście na strzelnicę, wyzwala endorfiny. Takie chwile, szczególnie jesienią, sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi. – mówi Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzen.pl.

Odpowiedzi respondentów badania potwierdzają, że poprawiamy sobie nastrój gdy: spędzamy czas z bliskimi – 43% wskazań, sprawiamy sobie małe przyjemności – 25% odpowiedzi oraz doświadczamy nowych doznań i atrakcyjnie spędzamy czas.

Jesień nie musi być nudna. Mamy do wyboru wiele atrakcji, które o tej porze roku możemy realizować w domu, na świeżym powietrzu lub w różnych obiektach. Jak pokazało badanie pomimo, że większość z nas odczuwa jesienią spadek nastroju, to poszukujemy aktywności i atrakcji, które przynoszą radość i sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi.

No i przede wszystkim można pracować i działać w takiej branży, która daje nam pewność, stabilizację oraz spokój. Zwłaszcza w tych trudnych czasach. Wtedy nie dopadnie nas ani strach, ani żadna depresja.

Komentarz Domiceli Nowak z firmy S’OUVRE: – Od wielu lat jestem związana z branżą beauty, wizażem, makijażami, marketingiem sieciowym i zarabianiem w internecie. Prywatnie jestem mężatką i mamą trzech wspaniałych synów. W systemie MLM najbardziej cenię sobie nieograniczone możliwości. Jestem kobietą, która kieruję się w życiu kilkoma ważnymi wartościami. Jedną z nich są relacje międzyludzkie, ale również cenię sobie samorozwój i nie tylko… mogłabym jeszcze kilka wymienić. Moją misją jest pomóc mojej społeczności, którą są kobiety, żeby każda z nich stała się niezależna finansowo i czasowo, rozwijając przy tym swoje pasje. I network marketing to umożliwia. Mało tego, jest najlepszym lekarstwem na złe samopoczucie i obniżenie nastroju. Przecież dobre kontakty międzyludzkie to wspaniałe panaceum! Uważam, że rozwój  jest bardzo ważny na każdym etapie życia. Świat się zmienia, każdy z nas będąc na innym poziomie – zwłaszcza poprzez rozwój – patrzy na różne rzeczy trochę inaczej. Ja dziś patrzę na świat inaczej niż 10 lat temu. Co mam na myśli? Chodzi mi o wszystkie te doświadczenia, które zdobyłam… Musiałam odrobić pewne lekcje i dzisiaj z dumą mogę powiedzieć, że wszystkie te rzeczy musiały się wydarzyć, żebym dziś znalazła się w tym miejscu, gdzie jestem obecnie. Uważam, że network marketing jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Kocham go za to, że nie mam stresu, bo tutaj nic nie muszę. Ja po prostu chcę. Mam tutaj wszystko: rozwijam się, poznaję wspaniałych ludzi, uczę się i czerpię mnóstwo wiedzy oraz inspiracji. Cenię sobie takie środowisko, chcę przebywać w nim, a ta praca mi to daje. Nie muszę się bać i martwić o to, że zbankrutuję bo nie ma takiej opcji. Najbardziej cieszy mnie to, że jestem inspiracją dla wielu osób, które dopiero zaczynają. Teraz mamy trudne czasy bo jest pandemia, zaczyna się kryzys, ale nie w tej branży! Zatem wcale się tym nie martwię! Po prostu nie oglądam telewizji! Jako przedsiębiorca, żona i mama trójki synów jestem kobietą, która dzięki temu systemowi poprawiła obfitość w każdej sferze swojego życia.

Komentarz Joanny Sobczak z firmy Forever Living Products: – Pracując w network marketingu i budując swój biznes od kilku lat nie boję się, że zastąpi mnie robot czy dopadnie jakiś kryzys. Robot nie wysłucha, nie dotrze do najgłębszych potrzeb człowieka i nie zaproponuje na nie rozwiązań. Automatyzacja i systemy informatyczne tylko mi pomagają i sprawiają, iż mogę dotrzeć do większej liczby osób w krótszym czasie. Praca zdalna sprawia, że mogę spotkać się z człowiekiem z drugiej półkuli i nie mam stresu, że wśród kilku miliardów ludzi zabraknie tych, dzięki którym mój biznes działa. Dzięki temu działam i generuję dochody pasywne, nawet kiedy śpię. Internet i możliwość wystąpień publicznych na żywo w sieci sprawia, iż mogę zwielokrotniać swój czas mówiąc do wielu osób w tym samym czasie i sprawiając, że w jedną godzinę pracy docieram do kilku, kilkudziesięciu osób, zamiast do jednej. Oczywiście potem z zainteresowanymi rozmawiam osobiście, ale to już są właśnie – słowo klucz – osoby zainteresowane. Firma, z którą współpracuję, istnieje od 43 lat, nigdy z żadnego rynku się nie wycofała, co roku jej obroty, liczba zadowolonych współpracowników i klientów rosną bez względu na stan gospodarki czy porę roku. Ludzie zawsze będą dbać o swoje zdrowie i urodę, więc tak jak lekarz nie obawiam się, że popyt na moje produkty i biznes oparty na etycznych zasadach wygaśnie, a mnie zastąpi robot. Kiedyś też mnie straszyli czekającymi za bramą 5 następnymi. Jeśli masz tego dosyć, to zobaczmy co razem możemy z tym zrobić!

Komentarz Iwony Nawrockiej z firmy DuoLife: – Koronawirus wywrócił świat do góry nogami. Zaistniała sytuacja spowodowała, że wiele rzeczy z niemożliwych stało się możliwymi. Mam tu na myśli komputeryzację, czy „przerzucenie” wielu dziedzin na działania online. Natomiast z drugiej strony zamknięcie, odosobnienie, brak kontaktu z najbliższymi oraz – w wielu branżach – niepewność jutra, przyczyniły się do ogromnego niepokoju i lęku. W związku z powyższym część osób zaczęła szukać innych, alternatywnych źródeł dochodu. Ja również jestem jedną z takich osób. Nie czekając na to, co może się wydarzyć, że z dnia na dzień mogę zostać z niczym, zaczęłam szukać pracy, która nie będzie mnie ograniczała czasowo ani przestrzennie, w której to praca dostosowuje się do mojego trybu życia, a nie odwrotnie. Także takiej, dzięki której będę mogła być spokojna o przyszłość swojej rodziny. Jedną z możliwości jakie zaczęłam wtedy rozważać była praca w network marketingu. Szczęśliwie złożyło się również, że wieloletnia bardzo dobra koleżanka współpracowała już z jedną z polskich firm i pokazała mi na czym jej praca polega. Moja decyzja dołączenia do jej zespołu była jedną z najlepszych decyzji jakie mogłam podjąć. Pracuję wśród niesamowitych osób, które się wspierają, pomagają sobie. To praca, którą wykonuje się z ogromną przyjemnością, z każdego miejsca i o dowolnym dla mnie czasie! To ja decyduję czy chcę ją wykonywać online lub offline i z kim chcę pracować. A co istotne, z pracy takiej mam dochód pasywny, czyli raz wykonana praca, przynosi zyski przez dłuższy czas, a w perspektywie daje wolność finansową!

Komentarz Grażyny Sikory z firmy Isagenix: – Od trzech lat jestem związana z branżą MLM. Szukałam pracy dodatkowej i wtedy właśnie dowiedziałam się o tym modelu zarabiania pieniędzy. Szybko się przekonałam, że dzięki temu mogę nie tylko dorobić do pensji, ale całkowicie zmienić swoje życie. Mogę pracować offline i online. Mogę wypracować sobie dochód pasywny, zabezpieczyć finansowo moją rodzinę. Oczywiście jest to praca, w której jeśli chcemy odnieść sukces trzeba poświęcić dużo czasu i być wytrwałym w działaniu. Okres koronawirusa pokazał jak ta branża jest odporna na kryzysy. Firmy MLM w tym czasie  miały ogromne wzrosty, a inne sektory odnosiły kolosalne straty. Osobiście kocham marketing sieciowy za to, że rozwijam się w trzech filarach –zdrowie, rozwój osobisty oraz finanse. Pracując w tej branży jestem coraz bardziej spokojna o swoją przyszłość bo wiem, że tutaj mam nieograniczone możliwości i moje zarobki są zależne wyłącznie od mojego zaangażowania. Jestem doceniana, a nie oceniana. Żyjemy teraz w bardzo niepewnych czasach więc uważam, że trzeba mieć kilka źródeł dochodu, aby mieć stabilność finansową. Trzeba być otwartym na możliwości i nie bać się wyzwań. Tutaj mamy własny, dochodowy biznes bez ryzyka, bo przecież nie inwestujemy ogromnych pieniędzy, praktycznie nie mamy kosztów stałych. Jedynym abonamentem jest używanie produktów firmy. Tutaj nikt nas nie pyta o wiek czy wykształcenie. Ważne, że mamy marzenia, cele i chcemy od życia czegoś więcej. Dbamy o swoje zdrowie, rozwój, finanse… co daje nam poczucie bezpieczeństwa. Nasza praca staje się naszą pasją, bo pomagamy spełniać marzenia innym, tym samym spełniając swoje. Zachęcam wszystkich, aby przyjrzeć się systemowi MLM i go zrozumieć, nie bać się o nadchodzące jutro bo stres generuje tylko choroby. W marketingu sieciowym nikt nas nie zwolni, a automatyzacja działa tylko na naszą korzyść. Ta branża to biznes relacji. To praca z drugim człowiekiem.

Komentarz Magdaleny Lemp z firmy Lifeplus: – Pamiętam jakie wrażenie zrobiły na mnie słowa Boba Lemona, jednego z założycieli naszej firmy – „Skoncentruj się na tym czego chcesz, nie na tym czego nie chcesz, bo to na czym się koncentrujesz przyciągasz do swojego życia”. Sytuacja ekonomiczna i społeczna w kraju, epidemia koronowirusa… Jakże często przejmujemy się sprawami, które są oczywiście ważne, na które jednakże nie mamy dużego wpływu, a nie koncentrujemy się na tym, co nam dobrze robi. Choć to wiemy. Wyniki powyższych badań wskazują jednoznacznie na to, że my dobrze wiemy, co jest dla nas dobre. Rodzina, przyjaciele, fajne spędzanie czasu wolnego, rozwój osobisty… Wszystko czego potrzebujemy, by czuć się szczęśliwymi jest w zasięgu ręki… a mimo to jednocześnie jakże często daleko, bo właśnie niepewność jutra, długie godziny pracy, obawa przed utratą pracy wpływają na nasze ogólne samopoczucie i nie pozwalają nam do końca cieszyć się tym, co mamy. System network marketing może tu być odpowiedzią, a przynajmniej jest nią dla mnie. Od 18 lat prowadzę własną firmę. W tym czasie przeżyłam dwa kryzysy ekonomiczne i powiem tak – nie było to wesołe. Wszystko na co człowiek latami pracuje, obraca się w popiół, bo mówiąc metaforycznie ktoś tam w banku jakiś guzik źle nacisnął. Teraz mamy koronowirusa. Za pięć lat będzie następny kryzys, za dziesięć następny. Można oczywiście iść w zaparte, że kolejnym razem się uda. Można mieć nadzieję, że mnie to nie będzie dotyczyć, albo… właśnie poszukać opcji odpornej na kryzysy i skoncentrować się na tym, co dla nas ważne. U nas w firmie mamy króciutkie, dosłownie trzyminutowe nagranie właściciela, w którym opowiada o naszym biznesie. Pięć lat minęło odkąd je po raz pierwszy obejrzałam i dotąd za każdym razem jak je oglądam, a robię to często, mimowolnie potakuję głową w tych samych momentach. Bo w życiu są ważne sprawy i te ważniejsze sprawy. I warto skoncentrować się na tych ważniejszych…

Ciekawy artykuł? To jeszcze nic! Musisz koniecznie zobaczyć to! Sylwia Marek z powodzeniem działa w systemie MLM wychowując siódemkę dzieci! „Czuję się coraz bardziej wolna, spełniona. Pomijając niezależność finansową, którą już mam, w systemie MLM najbardziej cenię wolność. Kiedy tylko mam ochotę, spontanicznie pakuję siódemkę dzieci, dzwonię po busa i wyjeżdżam, gdzie chcę i kiedy chcę. Biznes buduję z każdego miejsca. Dziś żyję i pracuję po to, żeby żyć, a nie żyję, żeby pracować. Przeczytaj cały materiał:

„Ponoć podczas pandemii wszystkie sektory gospodarki doświadczają zakłóceń. Czy aby na pewno?”

O tym jak poradziły sobie z kwarantanną firmy MLM w Polsce możesz również przeczytać w naszych świetnych, archiwalnych materiałach. To bezprecedensowy przykład branży, która wydawałoby się, że mogła zostać mocno dotknięta kryzysem ekonomicznym ostatnich miesięcy. Nic bardziej mylnego. To model biznesowy, któremu warto się bliżej przyjrzeć. Wcześniejsze przejście na zastosowanie nowoczesnych technologii, sprawna reorganizacja i adaptacja do nowej sytuacji przyniosły zaskakujące efekty:

„Polski sektor network marketingu z rekordami w online! Komentarze liderów”

Lawinowe redukcje zatrudnienia, które nie ominą praktycznie żadnej branży, w optymistycznym wariancie szacowanym przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej, mają pozbawić pracy 1,4 miliona Polaków. W pesymistycznym wariancie bezrobocie sięgnie 10%. Ale nie w network marketingu:

„Recesja? Jaka recesja? Krótka dygresja o tym, że biznes network marketingu jest prawdopodobnie najlepszym obecnie systemem do zarabiania pieniędzy”

W tej trudnej sytuacji przedstawiciele polskiej branży sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy dobrze prosperują i zaliczają wzrosty. Niezależni przedsiębiorcy budujący biznes MLM nie mieli żadnych problemów z przystosowaniem się do pracy z domu, co potwierdziły nasze niedawne publikacje:

„Zarobkowy stres podczas pandemii? Spostrzeżenia menadżerów działających w network marketingu”

Sektor DS/MLM poradził sobie w Polsce podczas kwarantanny bardzo dobrze. Ten model zarabiania pieniędzy może być alternatywą dla bankrutujących przedsiębiorców tradycyjnych i zwalnianych pracowników. Wszak tutaj każdy może zainicjować swój osobisty, prywatny biznes bez ryzyka inwestycyjnego, gdyż współpracę z porządną firmą matką można rozpocząć wkładając w przedsięwzięcie jedynie kilkaset złotych. Wystarczy poświęcić odrobinę czasu, kreatywności i charyzmy. Bez wątpienia to jest jeden z podstawowych czynników decydujących o tym, że network marketing zawsze w czasach trudnych, w kryzysie, notuje wzrosty. Od marca br. działające w Polsce spółki MLM zaliczają od 50 do 300% większe obroty, a co się oczywiście z tym wiąże, więcej zarabiają współpracujący z nimi handlowcy:

„System network marketingu a biznes tradycyjny i praca zdalna w czasach pandemii. Kto ma największe szanse, a kto może stracić pracę?”

Co ważne, najprawdopodobniej wciąż z roku na rok trend pracy zdalnej będzie się utrzymywał, coraz więcej osób przejdzie całkowicie właśnie na taki model zarobkowania, więc warto małymi krokami już dziś wdrażać zasady, które ułatwią tę cyfrową transformację. Bo warto:

„KORONAWIRUS VS. SYSTEM MLM. Największe fortuny powstawały w czasach kryzysów i zmian”

Niemal co drugi mieszkaniec Polski powinien szykować się na życie w „czerwonej strefie”. Oznacza to, że także przedsiębiorcy i menadżerowie ponownie stoją przed wyzwaniami, które nie mają precedensu we współczesnych czasach. Wsparcie biznesowe w codziennej pracy, opracowanie planów awaryjnych, wdrożenie procedur bezpieczeństwa – to tylko niektóre z nich. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

„Zarządzanie lękiem czyli wyzwania dla menadżerów w dobie kryzysu”

Jaki rynek jest tutaj do podziału? Wyobraź sobie wielki tort, do którego podchodzisz i odcinasz taki kęs, jaki chcesz. Prognozowana wartość rynku e-commerce globalnie tylko na koniec 2020 roku to 717 miliardów euro! Jeszcze jakieś pytania? Największym motorem napędowym handlu w sieci jest i będzie pandemia. To smutne, ale takie są fakty:

„Sprzedaż detaliczna ustępuje miejsca e-commerce, bo pandemia zmienia nawyki konsumenckie. Kto na tym skorzysta? Inteligentni budowniczowie struktur w systemie MLM”

Dla takich systemów jak MLM czyli przy sprzedaży swoich produktów korzystających z internetu, teraz jest złoty okres prosperity. Napędzany pandemią polski e-commerce bije kolejne rekordy. Według prognoz w 2020 roku wartość tego sektora przekroczy 100 mld zł. Przez internet regularnie kupuje już 75% konsumentów:

„SOCIAL COMMERCE czyli krótka dygresja o tym, co obecnie wpływa na dynamiczny rozwój network marketingu”

Sprzedaż produktów online zwiększyła się aż o 35% tylko na przestrzeni lat 2019 i 2020. Dlatego automatycznie obserwujemy świetne wzrosty finansowe w wielu firmach reprezentujących biznes MLM. Prognozy mówią o 162 mld zł wartości polskiego rynku e-commerce w roku 2026. To jest bardzo fajny, obfity tort do podziału również dla firm i handlowców w sektorze sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego:

„Pandemia zmieniła zachowania konsumenckie Polaków. Jak wykorzystała to branża sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego?

Mogą Cię również zainteresować