Nikt nie musi całe życie harować jak wół za psi grosz. Trzeba mieć cohones i brać swój los we własne ręce

przez Maciej Maciejewski

Stara nauka, albo inaczej… utarty od dziesięcioleci w Polsce stereotyp, społeczny stygmat mówi: „Ucz się pilnie w podstawówce, żeby pójść do dobrego liceum, potem napisz dobrze maturę, aby pójść na dobre studia, dzięki czemu dostaniesz dobrą pracę…” To w teorii… A jak jest w praktyce?

źródło: Maciek „Mediafun” Budzich (Projekt Islandia)

Aż 82% Polaków nie pracuje obecnie w swoim wyuczonym zawodzie, o którym marzyło już w dzieciństwie, chociaż niemal 2 na 3 badanych bardzo by tego chciało. Mimo to, aż 13% Polaków cały czas stara się zdobyć wymarzoną już w młodości pracę.

Wg danych statystycznych 80% ludzi nie lubi swojej pracy! Wynika z tego, że aż 80% ludzi chętnie robiłoby coś innego, gdyby tylko miało taką możliwość. U niektórych sytuacja ta pozostaje bez zmian przez zdecydowaną większość ich zawodowej kariery. Inni szukają poprawy sytuacji zmieniając jeden etat na kolejny. Mało tego. Co najbardziej zaskakujące, aż 53% Polaków (w tym również ja) nie pracuje w zawodzie, w którym się wykształciło, przy czym 44% młodych dorosłych osób ma wyższe wykształcenie.

Dlaczego tak jest? W życiu wykonywałem wiele zajęć. Moim pierwszym zawodem jest stolarz, potem technik drzewny, byłem też strażnikiem granicznym, choć najdłużej policjantem. Mam też mgr politologii. W międzyczasie nauczyłem się ciesielstwa i chyba stu innych zawodów związanych z pracami budowlano-remontowymi. Byłem też kuratorem sądowym. Aż w końcu zostałem networkerem i buduję biznes MLM – lubię się rozwijać, szkolić i pomagać innym ludziom w rozwoju.

Zawsze lubiłem to, co robiłem. Choć, gdy traciłem do czegoś serce, wypalałem się i brakowało mi wyzwań… zmieniałem zajęcie. Moim zdaniem żadna praca nie hańbi, każda jest ważna i potrzebna. Choć wszystko, co robimy, powinniśmy robić z jak największym zaangażowaniem. Bo inaczej męczymy siebie i innych. Szczególnie narzekaniem.

Dlaczego więc większość ludzi w Polsce (choć pewnie i na świecie są podobne statystyki) robi coś, czego nie lubi? Jak to możliwe? Czy to obawa przed zmianą jest tak wielka, że ludzie wolą swoje całe życie zawodowe narzekać, a potem przechodząc na emeryturę otrzymywać jałmużnę od państwa?

A jak jest z Tobą? Czy lubisz to, co robisz? Czy Twoja praca zapewnia Ci godne życie? Czy obecne zajęcie zapewni Ci godną emeryturę? Chcesz to robić zawsze, czy szukasz innych rozwiązań? Może chcesz coś zmienić?

Musisz wiedzieć, że każdy jest kowalem własnego losu i jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Twoje życie i sytuacja są wyłącznie w Twoich rękach. Żyjemy w wolnym kraju. Niewolnictwo nas od dawna nie dotyczy. Nikt nie musi całe życie egzystować na garnuszku państwa, albo na garbie innych, przedsiębiorczych ludzi. Nikt nie musi całe życie harować jak wół za psi grosz. Trzeba mieć cohones i brać swój los we własne ręce.

Zobacz na te dane opracowane przez GUS. W drugim kwartale br. Polacy zarejestrowali ponad 92 tysiące nowych biznesów. To o 43,5% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Pomimo ogólnoświatowych problemów. Zdecydowana większość tych firm (aż 84%) stanowiły jednoosobowe działalności gospodarcze. Tak jak w systemie marketing sieciowy. Eksperci EFL wskazują, że pandemia nie tylko nie zniechęciła Polaków do własnej działalności, a wręcz przyspieszyła realizacje projektów, które zapewnią poczucie niezależności oraz satysfakcjonujące źródło dochodu. W szczególności dotyczy to osób młodych. Przemyśl to na spokojnie. Powodzenia!

Komentarz Krystiana Sikory (na co dzień policjant, radny i przewodniczący rady gminy, dodatkowo lider organizacji uczącej rozwoju osobistego i biznesu z sukcesami budujący duże zespoły klientów i partnerów biznesowych w Polsce oraz zagranicą): – System MLM to też praca i jeżeli ktoś, kto zajmuję się network marketingiem traktuje ten zawód choć w 50% tak jak np. etat czy w 25% jak tradycyjną działalność gospodarczą, może mieć bardzo szybko dobre wyniki! To tylko i wyłącznie kwestia mocnego „dlaczego”, które stanie się dla Ciebie szefem i później samodyscypliny, którą na etacie jest szef, a w samozatrudnieniu pogoń za wynikiem. Cenię MLM za możliwość rozwoju wielu cech, które przydają się na co dzień, w każdym zawodzie i relacjach międzyludzkich, rozwoju osobistym. To super możliwości poznania wielu nowych przyjaciół, z którymi możemy rozwijać kolejne wspaniałe projekty. Brak sufitu finansowego i wynagrodzenie za włożony wkład to coś, czego wiele osób poszukuje.

Komentarz Karola Pieczki (trener personalny, dietetyk, lider biznesu sieciowego budujący sprawne zespoły online w Polsce i zagranicą): – Każdy z nas w swoim życiu bezustannie pragnie dążyć do tego, aby po prostu czuć się dobrze. To jest dla nas najważniejsze! I oczywiście dla każdego z nas będzie to coś innego oznaczało. Myślę, że śmiało mogę stwierdzić, iż każdy chce mieć miłych, pomocnych i sympatycznych ludzi wokół siebie. Zawsze. Każdy z nas chce zarabiać dobre, godne pieniądze. Jestem tego pewien. Każdy z nas chce doświadczać dobrego życia, poznawać nowe smaki, cudowne widoki, inne kraje czy obce kultury. Dzięki temu, że działam w systemie marketing sieciowy, po prostu czuję się dobrze. I to jest piękne! Właśnie tu znalazłem swój przepis na szczęście. Twój przepis może być inny, ale z pewnością chcemy tego samego. Powodzenia!

Komentarz Michała Świątka-Brzezińskiego (młody, ambitny i niezwykle przedsiębiorczy człowiek, budujący od kilku lat z powodzeniem biznesy zarówno klasyczne, jak i sieciowe): – Myślę, że większość ludzi boi się zmian. Dlatego tak dużo osób tkwi wiele lat w pracy, której nie lubi i w której się nie realizuje. I mimo to, że każdy z nas chciałby być w życiu szczęśliwy, zarabiać fajne pieniądze i się spełniać, realizować, to przez zwykły strach większość osób tego nigdy nie osiągnie. A przecież czasem, dzięki jednej osobie, może się zmienić wszystko! Leszku. Dzięki za pomoc w przełamaniu niektórych barier. Dużo wniosłeś do mojego życia!

Ciekawy artykuł? To jeszcze nic! Musisz koniecznie zobaczyć to! Sylwia Marek z powodzeniem działa w systemie MLM wychowując siódemkę dzieci! „Czuję się coraz bardziej wolna, spełniona. Pomijając niezależność finansową, którą już mam, w systemie MLM najbardziej cenię wolność. Kiedy tylko mam ochotę, spontanicznie pakuję siódemkę dzieci, dzwonię po busa i wyjeżdżam, gdzie chcę i kiedy chcę. Biznes buduję z każdego miejsca. Dziś żyję i pracuję po to, żeby żyć, a nie żyję, żeby pracować. Przeczytaj cały materiał:

„Ponoć podczas pandemii wszystkie sektory gospodarki doświadczają zakłóceń. Czy aby na pewno?”

O tym jak poradziły sobie z kwarantanną firmy MLM w Polsce możesz również przeczytać w naszych świetnych, archiwalnych materiałach. To bezprecedensowy przykład branży, która wydawałoby się, że mogła zostać mocno dotknięta kryzysem ekonomicznym ostatnich miesięcy. Nic bardziej mylnego. To model biznesowy, któremu warto się bliżej przyjrzeć. Wcześniejsze przejście na zastosowanie nowoczesnych technologii, sprawna reorganizacja i adaptacja do nowej sytuacji przyniosły zaskakujące efekty:

„Polski sektor network marketingu z rekordami w online! Komentarze liderów”

Lawinowe redukcje zatrudnienia, które nie ominą praktycznie żadnej branży, w optymistycznym wariancie szacowanym przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej, mają pozbawić pracy 1,4 miliona Polaków. W pesymistycznym wariancie bezrobocie sięgnie 10%. Ale nie w network marketingu:

„Recesja? Jaka recesja? Krótka dygresja o tym, że biznes network marketingu jest prawdopodobnie najlepszym obecnie systemem do zarabiania pieniędzy”

W tej trudnej sytuacji przedstawiciele polskiej branży sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy dobrze prosperują i zaliczają wzrosty. Niezależni przedsiębiorcy budujący biznes MLM nie mieli żadnych problemów z przystosowaniem się do pracy z domu, co potwierdziły nasze niedawne publikacje:

„Zarobkowy stres podczas pandemii? Spostrzeżenia menadżerów działających w network marketingu”

Sektor DS/MLM poradził sobie w Polsce podczas kwarantanny bardzo dobrze. Ten model zarabiania pieniędzy może być alternatywą dla bankrutujących przedsiębiorców tradycyjnych i zwalnianych pracowników. Wszak tutaj każdy może zainicjować swój osobisty, prywatny biznes bez ryzyka inwestycyjnego, gdyż współpracę z porządną firmą matką można rozpocząć wkładając w przedsięwzięcie jedynie kilkaset złotych. Wystarczy poświęcić odrobinę czasu, kreatywności i charyzmy. Bez wątpienia to jest jeden z podstawowych czynników decydujących o tym, że network marketing zawsze w czasach trudnych, w kryzysie, notuje wzrosty. Od marca br. działające w Polsce spółki MLM zaliczają od 50 do 300% większe obroty, a co się oczywiście z tym wiąże, więcej zarabiają współpracujący z nimi handlowcy:

„System network marketingu a biznes tradycyjny i praca zdalna w czasach pandemii. Kto ma największe szanse, a kto może stracić pracę?”

Co ważne, najprawdopodobniej wciąż z roku na rok trend pracy zdalnej będzie się utrzymywał, coraz więcej osób przejdzie całkowicie właśnie na taki model zarobkowania, więc warto małymi krokami już dziś wdrażać zasady, które ułatwią tę cyfrową transformację. Bo warto:

„KORONAWIRUS VS. SYSTEM MLM. Największe fortuny powstawały w czasach kryzysów i zmian”

Niemal co drugi mieszkaniec Polski powinien szykować się na życie w „czerwonej strefie”. Oznacza to, że także przedsiębiorcy i menadżerowie ponownie stoją przed wyzwaniami, które nie mają precedensu we współczesnych czasach. Wsparcie biznesowe w codziennej pracy, opracowanie planów awaryjnych, wdrożenie procedur bezpieczeństwa – to tylko niektóre z nich. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

„Zarządzanie lękiem czyli wyzwania dla menadżerów w dobie kryzysu”

Jaki rynek jest tutaj do podziału? Wyobraź sobie wielki tort, do którego podchodzisz i odcinasz taki kęs, jaki chcesz. Prognozowana wartość rynku e-commerce globalnie tylko na koniec 2020 roku to 717 miliardów euro! Jeszcze jakieś pytania? Największym motorem napędowym handlu w sieci jest i będzie pandemia. To smutne, ale takie są fakty:

„Sprzedaż detaliczna ustępuje miejsca e-commerce, bo pandemia zmienia nawyki konsumenckie. Kto na tym skorzysta? Inteligentni budowniczowie struktur w systemie MLM”

Dla takich systemów jak MLM czyli przy sprzedaży swoich produktów korzystających z internetu, teraz jest złoty okres prosperity. Napędzany pandemią polski e-commerce bije kolejne rekordy. Według prognoz w 2020 roku wartość tego sektora przekroczy 100 mld zł. Przez internet regularnie kupuje już 75% konsumentów:

„SOCIAL COMMERCE czyli krótka dygresja o tym, co obecnie wpływa na dynamiczny rozwój network marketingu”

Mogą Cię również zainteresować